úterý 29. listopadu 2022 Zina

Kradl, vloupal se do bytu, napadl ženu. Policie v Jihlavě zadržela muže se zákazem řízení a pobytu v okrese

Soudní zákazy zřejmě nic neznamenají pro šestačtyřicetiletého muže, který byl koncem září dopaden v Jihlavě, ačkoliv v tomto městě nesmí pobývat. Policie ho zatkla v době, kdy po něm bylo vyhlášeno celostátní pátrání.

Muž důvodně podezřelý z trestné činnosti byl kontrolován a následně zadržen policisty ve čtvrtek 29. září na ulici Lipová v Jihlavě, neboť po něm bylo vyhlášeno celostátní pátrání.

Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání zadrženého muže z Jindřichohradecka. „Šestačtyřicetiletý muž byl obviněn ze spáchání přečinů maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, porušování domovní svobody, ublížení na zdraví a krádeže,“ řekl Jakub Pivoňka, vedoucí oddělení obecné kriminality. Obviněný muž byl v minulosti za různorodou trestnou činnosti již soudně trestán a odpykal si i tresty odnětí svobody nepodmíněně.

Šestačtyřicetiletý muž byl obviněn z toho, že se v období od července do září pohyboval na území Jihlavy, přestože má soudem vydán zákaz pobytu v okrese Jihlava, a to až do listopadu letošního roku.

Napadl svoji známou 

„Trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání se také dopustil v sobotu 23. července, kdy usedl za volant osobního vozidla i přes to, že má městským úřadem vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel v délce trvání dvaceti čtyř měsíců, který by mu měl skončit v září příštího roku. V měsíci srpnu neoprávněně vnikl do bytu v bytovém domě na ulici Kosmákova v Jihlavě, kde po předchozí slovní rozepři fyzicky napadl svoji známou, která utrpěla zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření,“ vyjmenovala Michaela Lébrová, mluvčí policistů.

Tím však výčet jeho prohřešků nekončí, protože koncem srpna hned dvakrát kradl. V jednom případě odcizil se svým známým jízdní kola, která byla zajištěna na nosiči obytného vozu, který byl zaparkován na ulici Na Dolech v Jihlavě. „V druhém případě se dopustil krádeže v prodejně na ulici Jiráskova, kde do svého batohu vložil nabíjecí adaptér, prošel pokladní zónou, aniž by zboží uhradil a z prodejny odešel,“ jmenuje dále Lébrová.

Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby a policisté ho následně odvezli do věznice.

Případ kriminalisté dále vyšetřují. Mluvčí Lébrová doplnila, že za trestnou činnost hrozí obviněnému muži až tříletý pobyt ve vězení.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Jan Luxík

Štítky pátrání, dopadení, zákaz, řízení, pobyt, napadení, krádež, Jihlava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.