sobota 25. června 2022 Ivan

VIDEO: Celníci ve Stříteži zastavili řidiče z Turecka. Během kontroly se rozplakal, pod postelí vezl dva migranty

Celníci na Vysočině řešili během během uplynulých několika dní hned několik případů. V prvním případě jde o dva muže, kteří byli nelegálně převáženi v úložném prostoru kamionu. Dále celníci kontrolovali řidiče, který převážel bez všech potřebných náležitostí cigarety a alkohol.

„Ve čtvrtek 31. března si mobilní hlídka Celního úřadu pro Kraj Vysočina vytipovala na dálnici D1 ke kontrole kamion turecké imatrikulace, který v přilehlém areálu celního úřadu ve Stříteži podrobila kontrole. Turecký řidič se při předložení dokladů k prováděné přepravě choval zjevně nervózně a po výzvě k otevření úložných prostor se rozplakal. Poté zavolal do kabiny a z prostoru pod postelí vylezly dvě osoby," popisuje v tiskové zprávě Richard Zeman, mluvčí Celního úřadu pro Kraj Vysočina.

Oba šestadvacetiletí muži předložili turecké doklady totožnosti a byla u nich provedena kontrola na přítomnost zbraně s negativním výsledkem. Řidič na otázku, jak se oba cestující do vozidla dostali, odpověděl, že je naložil na parkovišti v Maďarsku a že chtěli převézt do Německa. „Následně celníci předali zadržené osoby kolegům z Policie ČR k dalšímu řízení," dodává Zeman. 

Podvod za 80 tisíc korun 

V pondělí 4. dubna nasměrovali celníci ke kontrole do areálu celního úřadu dodávkové vozidlo bulharské imatrikulace. Přestože řidič tvrdil, že alkohol, cigarety či jiné zboží podléhající zákazům či omezení, nepřepravuje, bylo v zavazadlovém prostoru vozidla a uvnitř pod sedačkami nalezeno 100 kartonů cigaret opatřených bulharskou tabákovou nálepkou a 52 lahví různých druhů alkoholu. „Řidič přiznal, že toto zboží veze do Německa do svého obchodu. Jelikož nedokázal předložit doklady prokazující zdanění vybraných výrobků, byly mu cigarety i lihoviny zajištěny. Únik na spotřební dani přesáhl 80 tisíc korun," vyčíslil Richard Zeman. 

Dalších 35 kartonů cigaret zajistili vysočinští celníci v úterý večer při kontrole slovenského vozidla na silnici I/38 u čerpací stanice Hladov. 

Hodnocení článku je 76 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Celní správa ČR

Štítky zadržení, migrant, Turecko, cigarety, alkohol, celní správa, celník, Kraj Vysočina

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.