pondělí 17. ledna 2022 Drahoslav

Tragédie na I/38: Policie zjistila, že řidič, který smrtelně zranil chodce a ujel, cestoval v bílém náklaďáku

, aktualizováno 24. října 2021, 21:02

Pětačtyřicetiletý chodec dnes brzy ráno zemřel na silnici I/38, konkrétně mezi Stonařovem a Dlouhou Brtnicí. Srazil ho řidič, který však z místa odjel. Policisté nyní hledají důležité svědky. Přichází s novým poznatkem. Vypadá to, že řidič, který chodce smrtelně zranil, jel v nákladním vozidle značky MAN bílé barvy.

Dnes v průběhu rána policisté a jihlavští kriminalisté důkladně ohledali místo, kde v noci došlo k tragické dopravní nehodě.

„Na místě se podařilo policistům zajistit důležité důkazy, které vedou k podezření, že muže v místě srazilo nákladní vozidlo značky MAN bílé barvy. Toto vozidlo má po střetu poškozenou levou přední část vozidla. Obracíme se na širokou veřejnost a především na motoristy, kteří by někde vozidlo, po kterém pátráme ,viděli, aby se s informací obrátili na linku 158," vyzývá Dana Čírtková, mluvčí policistů. 

Bílé vozidlo by mohlo nacházet na některém z odstavných parkovišť, proto i tímto směrem policisté cílí svou výzvu.  

Průběh tragické nehody

Podle dopoledních informací od policie byl pětačtyřicetiletý chodec sražen v pravém jízdním pruhu ve směru jízdy vozidla.  Na následky velmi vážných zranění na místě nehody zemřel. 

Policisté se zároveň obracejí na řidiče, kteří v tu dobu - tedy dnes mezi půlnocí a jednou hodinou ráno -  projížděli po silnici mezi Stonařovem a Dlouhou Brtnici a mají ve svých vozidlech palubní kamery, aby kontaktovali linku 158.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Jan Luxík

Štítky nehoda, I/38, úmrtí, Stonařov, Dlouhá Brtnice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.