čtvrtek 5. srpna 2021 Kristián

Policie chytila sprejera, co ve městě poškodil 14 objektů. Posedí si až rok ve vězení

Třebíčským policistům se podařilo dopadnout osmnáctiletého sprejera z Olomoucka, který po městě poškodil celkem 14 objektů. Šlo hlavně o garáže a domy. Dopadnout muže se podařilo díky výborné spolupráci policistů a strážníků městské policie.

Ke spáchání činu došlo ze středy 3. února na čtvrtek v okolí ulice Obránců míru. „Řádění“ sprejera neunikly fasády rodinných domů, bytových domů, garáže či zeď. Jednalo se o nápisy v délkách několika metrů. „Modrou barvou poškodil sprejer například dům na ulici Mezníkova, a majiteli tak způsobil škodu za přibližně sedm tisíc korun. Na ulici Viktorinova přišly k újmě především garáže. Čtyřmetrový nápis muž například nasprejoval na stěnu garáže a u dalších poškodil vrata. Celková škoda přesáhla pětapadesát tisíc korun,“ dodala Jana Kroutilová, mluvčí policistů.

Ve čtvrtek přijali policisté v ranních hodinách oznámení o posprejování domu na ulici Mezníkova a případ začali prověřovat. Zjistili, že v lokalitě jsou poškozeny také další objekty. Místa činu policisté ohledali, zadokumentovali a provedli šetření. „Do pátrání po pachateli se zapojili také strážníci městské policie. Právě spolupráce s městskou policií se při objasňování případu ukázala jako zásadní, podařilo se jim totiž zjistit podstatné informaci k podezřelému muži,“ řekla Kroutilová.

Policisté shromáždili důkazy a na jejich základě sdělil policejní inspektor osmnáctiletému muži podezření ze spáchání trestného činu. „Muž je podezřelý ze spáchání přečinu poškození cizí věci,“ dodal Libor Matoušek, vedoucí třebíčského obvodního oddělení. Případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.

„Za spáchaný trestný čin hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok,“ uzavírá Kroutilová.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Jan Luxík

Štítky sprejer, poškození, vandal, dopadení, Třebíč, policie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.