<

Aktuálně

Muž chtěl telefonní číslo na prezidenta. To nedostal, navíc skončil na záchytce více...

Horácká aréna byla dnes večer v euforii. Dukla porazila druhý tým tabulky 6:1 více...

Na Vysočině dokončují silničáři rozmisťování sněhových zábran, sypače už jezdily více...

Lidé v kraji na státní svátek popíjeli alkohol na ulicích, neměli roušky a shlukovali se ve vyšším počtu

Autoři | Foto Policie ČR

Policisté na Vysočině na včerejší státní svátek vyrazili do ulic na kontroly, jak lidé dodržují všechna vládní opatření, která se týkají koronavirové epidemie. Na celé Vysočině dohromady provedli 1278 takových kontrol.

„Zjistili jsme 145 porušení. Většinu jsme mohli vyřešit domluvou. Většinou se jednalo o nenasazenou roušku. V 15 případech jsme za porušení mimořádných opatření uložili pokutu v příkazním řízení - opět se jednalo vesměs o roušky, kdy ale domluva ze strany policistů k vyřešení přestupku nepostačovala,“ uvedla Dana Čírtková, mluvčí policistů.

Hlídky v ulicích ve čtyřech případech uložily pokutu v příkazním řízení za porušení krizových opatření, konkrétně šlo o popíjení alkoholu na veřejně přístupných místech a porušení opatření týkající se volného pohybu osob  - shlukování vyššího počtu osob. „Jednalo se o mladé lidi,“ doplnila mluvčí Čírtková.

Hodnocení článku je 56 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky kontrola, svátek, policie, nařízení, koronavirus, covid, hlídka, rouška, Kraj Vysočina, státní svátek

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.