pátek 27. listopadu 2020 Xenie

Mladík v podmínce se vloupal do jihlavské benzinky. Dveře rozbil dlažební kostkou

Jihlavští policisté objasnili vloupání, ke kterému došlo minulý týden v Jihlavě. Zloděj se zaměřil na čerpací stanici. Dvaadvacetiletý muž byl dopaden přímo při činu.

„V pátek 23. října přijali policisté po jedné hodině v noci oznámení od bezpečnostní služby, která zasahovala u čerpací stanice v Jihlavě, kde dopadla muže podezřelého z vloupání do prodejny. Na místo ihned vyjely policejní hlídky. Podezřelý muž skončil s pouty na rukou, byl pod vlivem alkoholu a policisté mu při dechové zkoušce naměřili hodnotu téměř dvě promile alkoholu,“ sdělila Jana Kroutilová, mluvčí policistů.

Opilého muže policisté odvezli na záchytku a po vystřízlivění zadržený směřoval do policejní cely. Místo činu policisté ohledali, zadokumentovali a zajistili stopy

Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání muže z Pelhřimovska. „Dvaadvacetiletý muž byl obviněn ze spáchání zločinu krádeže a přečinu poškození cizí věci,“ řekl Radomír Němec, vedoucí oddělení obecné kriminality.

Muži moc „do karet“ nenahrává to, že se na benzinu vloupal v době nouzového stavu, což je obecně přitěžující okolnost. Navíc nejde o žádného nováčka, co se trestné činnosti týče. Muž byl v minulosti již soudně trestán, kdy mu byl uložen podmíněný trest odnětí svobody se zkušební dobou až do začátku příštího roku.   

Vzal potraviny i hasicí přístroj 

„Dvaadvacetiletý muž je obviněn z toho, že se vloupal do prodejny čerpací stanice v Jihlavě a způsobil celkovou škodu přes pětadvacet tisíc korun. Nejprve přinesenou dlažební kostkou rozbil skleněnou výplň dveří a vniknul do prodejních prostor. Odcizil různé potraviny, nápoje a také hasicí přístroj, které vynesl ven. Škoda vzniklá poškozením byla předběžně vyčíslena na dvacet tisíc korun. Krádeží věcí byla způsobena škoda přes pět tisíc korun,“ upřesnila Kroutilová.

Po provedení všech nezbytných úkonů byl muž ze zadržení propuštěn a dále je stíhán na svobodě. Případ kriminalisté dále vyšetřují. „Za spáchanou trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody na dva roky až osm let,“ dodal vedoucí jihlavských kriminalistů.

Ohodnoť článek

Foto Jan Luxík

Štítky zloděj, vloupání, benzina, nouzový stav

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.