neděle 5. července 2020 Státní svátek - Cyril a Metoděj

V Jihlavě byl zadržen dealer marihuany. Pěstírnu měl umístěnou ve sklepě

Až deset let za mřížemi si pobude jednatřicetiletý muž, který byl na začátku tohoto týdne zadržen v Jihlavě, a to kvůli pěstování a distribuci marihuany. Skončil v policejní cele.

Zákrok proběhl v rodinném domě v Jihlavě v ranních hodinách. V domě, kde zadržený muž bydlí, provedli kriminalisté domovní prohlídku. V prostoru sklepa měl muž zřízenou pěstírnu konopí. „Místnost byla k tomuto účelu speciálně stavebně upravena a předměty určené k urychlení růstu rostlin byly sestaveny do plně funkční sestavy tzv. pěstírny,“ přiblížil Radim Novák, komisař oddělení obecné kriminality. Kriminalisté zajistili předměty i rostliny konopí, které muž v pěstírně měl. Další rostliny konopí nalezli ve skleníku na zahradě. V domě kriminalisté zajistili také usušenou marihuanu.

Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání jednatřicetiletého muže z Jihlavska. „Muž byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,“ řekl Radomír Němec, vedoucí oddělení obecné kriminality. Obviněný muž byl v minulosti již opakovaně soudně trestán, a to i za drogovou trestnou činnost. Za spáchaný drogový delikt byl odsouzen vloni v létě a už na podzim se ocitl před soudem kvůli dalšímu jinému trestnému činu.

Část spotřeboval, část prodával 

Muž je obviněn z toho, že si ve sklepě rodinného domu v Jihlavě zřídil pěstírnu konopí, získanou marihuanu částečně sám spotřeboval a část prodával dalším lidem na různých místech Jihlavy. Nejprve si nastudoval postup pěstování, opatřil si předměty sloužící k urychlenému pěstování rostlin a sestavil je do plně funkční sestavy. „Vypěstoval konopí, ze kterého získal marihuanu, a cyklus opakoval. Naposledy muž zasadil rostliny ve své pěstírně v květnu a získal by přibližně kilogram marihuany, což se mu ale již nepodařilo z důvodu policejního zákroku, který drogovou trestnou činnost ukončil,“ popsala Jana Kroutilová, mluvčí policistů.

Případ kriminalisté dále vyšetřují. „Za spáchaný trestný čin hrozí obviněnému muži trest odnětí svobody až na deset let,“ zakončil vedoucí jihlavských kriminalistů.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo6 čtenářů

Foto Drbna

Štítky dealer, konopí, marihuana, zadržení, policie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.