<

Aktuálně

Řidiče v Jihlavě čekají měsíce omezení. Třída Legionářů se na jaře rozkope více...

V aktuální chřipkové sezoně zaznamenali hygienici na Vysočině dvě úmrtí více...

Smutná zpráva z Dalešic: Policisté našli tělo svého kolegy dvacet metrů pod hladinou více...

DRBNA HISTORIČKA: Staří Jihlavané měli v zimě jistotu. Kachlová kamna více...

Policisté na dálnici D1 kontrolovali cizince, který neměl v Česku co dělat více...

U Kamenice dnes ráno havarovala řidička, skončila v nemocnici více...

Lezení ve Žďárských vrších není pro každého. Jen za květen zde došlo ke třem pádům ze skály

Autoři | Foto zazitky.cz | Zdroj ZZS Kraje Vysočina

Ve Žďárských vrších je sice krásně, ale poněkud nebezpečno. Již poněkolikáté totiž museli zdravotníci zasahovat u osoby, která se zranila při lezení na skálu. Naposledy se tak stalo v pátek, kdy se mladý muž zřítil z desetimetrové výšky a zůstal viset na laně.

K poslednímu incidentu došlo V pátek odpoledne na Drátenické skále poblíž Sněžného na Žďársku. Mladý muž se při lezecké činnosti zranil poté, co se volným pádem zřítil asi z desetimetrové výšky a zůstal viset na laně.

„Na místo události byla vyslána nejen pozemní posádka z Nového Města na Moravě, ale také vrtulník z Jihlavy. Zásah se naštěstí obešel bez nutnosti použití lanových technik leteckých záchranářů,“ inforumuje Petr Janáček, tiskový mluvčí krajských záchranářů. 

Zraněná osoba skončila v péči zdravotníků, kteří ji ve stabilizovaném stavu letecky transportovali do bohunického traumacentra.

Tento měsíc řešili naši záchranáři již tři podobné případy. U dvou z nich bylo dokonce nutné vyzvednout zraněného pacienta z místa události v podvěsu - 9. května na Lisovské skále u Devíti skal a o den později v obci Cikháj na Žďársku.

Ohodnoť článek

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky lezení, skála, pád, Žďársko, okres Žďár nad Sázavou, Drátenická skála, Nové Město na Moravě, Jihlava

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.