středa 22. ledna 2020 Slavomír

Tři muži se vloupali do garáže. Majitel je pronásledoval v autě, zloději začali střílet

Policistům na Vysočině se poměrně rychle podařilo zadržet tři muže, kteří jsou podezřelí ze včerejšího vloupání do vnitřních prostor volně stojící garáže u objektu hájenky na Třebíčsku. Při útěku pachatelů z místa činu a jejich následném ujetí osobním vozidlem Ford Focus stříbrné barvy došlo ke střelbě. Celá událost se naštěstí obešla bez zranění.

Oznámení o vloupání do garáže policisté obdrželi včera krátce před půl třetí odpoledne. „Do objektu garáže na Třebíčsku se vloupali pravděpodobně tři neznámí pachatelé. Do garáže vnikli po odstranění visacího zámku petlice, která zajišťovala vstupní vrata.  Zevnitř odcizili kompresor a různé nářadí. Zloděje na místě bezprostředně po krádeži přistihl majitel a pachatelé se dali na útěk. Nasedli do odstaveného osobního vozidla Ford Focus stříbrné barvy a z místa ujížděli,“ popisuje Dana Čírtková, mluvčí policistů.

Majitel je ve svém autě začal pronásledovat. Zloději během útěku vystřelili z blíže nezjištěné zbraně a do jízdní dráhy vozidla, které je pronásledovalo, vhazovali různé předměty zřejmě pocházející z krádeže.

Policie hledá stříbrný ford kvůli  trestnému činu na Třebíčsku. Ujíždějí v něm zřejmě tři muži

Policie hledá stříbrný Ford Focus značky 7B3 6121. Ujíždějí v něm zřejmě tři muži, kteří na Třebíčsku spáchali závažný trestný čin. Informace o autu policie přijme na čísle 158. Lidé by se je neměli snažit zastavit, řekla mluvčí policie Dana...

Policisté integrovaného operačního střediska okamžitě po přijetí oznámení informovali všechny policejní hlídky v našem kraji, a také v sousedních okresech s cílem co nejrychleji osobní auto a jeho posádku vypátrat.

Rozjelo se důkladné pátrání 

„Obrátili jsme se okamžitě s naléhavou výzvou k veřejnosti o pomoc při pátrání po vozidle a jeho posádce cestou zveřejnění na twitteru a zveřejněním ve sdělovacích prostředcích. Veřejnost jsme varovali, aby se v žádném případě nikdo nesnažil vozidlo nějak zastavovat a posádku vozidla zadržovat. Vzhledem k použití zbraně na místě činu bylo pravděpodobné, že pachatelé mohou být stále ozbrojení,“ pokračuje mluvčí Čírtková.

Mezitím se rozjelo důkladné pátrání po trojici zlodějů a také po jejich autě. Kriminalistům se podařilo kolem šestnácté hodiny podezřelé vozidlo vypátrat odstavené u domu v malé obci na Žďársku.  Z vozidla byly odstraněny registrační značky.  

„Policisté na místo k provedení zákroku přizvali zásahovou jednotku Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje. Policisté ze zásahové jednotky zadrželi v domě, za kterým bylo odstavené hledané vozidlo, dvě osoby a převezli je do policejní cely. Osobní vozidlo jsme zajistili k jeho důkladnému ohledání. V objektu byla provedena důkladná domovní prohlídka. Kriminalistům se další šetřením podařilo zjistit, že se na trestné činnosti na Třebíčsku skutečně podíleli tři muži a všechny se podařilo zadržet,“ upřesnila policejní mluvčí.

Dvojice podezřelých kvůli střelbě na Třebíčsku zadržena. Muži skončili v policejní cele

Brněnská zásahová jednotka zadržela na Žďársku dva lidi, které policie hledala kvůli dnešní střelbě na Třebíčsku. Při střelbě ani policejním zásahu nebyl nikdo zraněn. Oba jsou v policejní cele, kde budou pokračovat úkony v trestní řízení, řekla...

Případem se zabývají kriminalisté z oddělení obecné kriminality služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Třebíč. Trojice pachatelů je podezřelá ze spáchání trestného činu krádeže vloupáním. Další okolnosti celého případu jsou předmětem policejního prověřování. Stejně tak kriminalisté prověřují, zdali trojice pachatelů nemá na svědomí další trestnou činnost.

„Policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina děkují všem novinářům za korektní a věcné informování a za velmi rychlé zveřejnění výzvy k hledanému vozidlu a jeho posádce. Veřejnosti děkujeme za všechny poznatky, které nám lidé sdělovali na linku 158 s cílem co nejdříve hledané vozidlo vypátrat. Velice si spolupráce a pomoci veřejnosti vážíme,“ dodává s vděčností Čírtková.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Foto Drbna

Štítky krádež, vloupání, garáž, střelba, pátrání, policie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.