Počasí dnes-3 °C, zítra-2 °C
Úterý 7. února 2023  |  Svátek má Veronika

V domově ve Věži se nakazila covidem většina klientů. Osm jich je teď v nemocnici

V Domově ve Věži na Havlíčkobrodsku se nakazila covidem-19 většina z 89 klientů. Nákaza se v domově pečujícím o lidi s chronickým duševním onemocněním začala šířit ve druhé polovině minulého měsíce, někteří obyvatelé už se uzdravili. Aktuálně je nakažených 55, v polovině měsíce už by mohla být zdravá většina, řekl ředitel domova Vladimír Frič. V tomto období zemřeli dva klienti. Covid se u nich prokázal, podle ředitele ale byli hospitalizovaní kvůli jiným vážným chorobám.

„Je to jediné sociální zařízení, které teď máme jako klastr," řekla Hana Pavlasová, ředitelka protiepidemického odboru krajské hygienické stanice k Domovu ve Věži.

„Všichni klienti mají dvě dávky očkování," uvedl Vladimír Frič. Třetí dávku vakcíny proti covidu-19 měli obyvatelé domova dostat 19. listopadu, po dohodě s lékařem ale domov kvůli potvrzení nákazy u prvních 16 lidí aplikaci posilující dávky odložil. Postupně se nakazilo 73 klientů. V nemocnici jich teď podle ředitele je osm, nepotřebují intenzivní péči.

Na Vysočině se v posledním týdnu covid-19 prokázal u 6200 lidí. 28 pacientů je na ventilaci

Na Vysočině potvrdily testy covid-19 v posledním týdnu u 6200 lidí, v porovnání s předchozím týdnem se počet nových případů nákazy zvýšil o 480. V minulých sedmi dnech zemřelo v tomto kraji 29 nakažených lidí. Vyplývá to z aktuálních statistik...

Ostatní nakažení klienti mohli zůstat v domově. Pracovníci se o ně starají v ochranných overalech, dva patnáctičlenné týmy se střídají po týdnu. Domov je podle ředitele testuje při každém nástupu do směny. Kromě antigenních testů má i PCR testy. Ředitel podotkl, že tak velký počet nakažených nebylo možné izolovat vzhledem k prostorovým možnostem zámku, ve kterém zařízení funguje. Domov zatím zvládá situaci vlastními silami.

Hodnocení článku je 48 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Domov Věž

Štítky covid, koronavirus, sociální, Věž, nákaza, Havlíčkobrodsko, domov, COVID-19, okres Havlíčkův Brod, Krajská hygienická stanice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.