pátek 18. června 2021 Milan

V jihlavské MHD se neprokázal přenos covidu. Přesto se autobusy i trolejbusy dál dezinfikují

Na úrovni sdružení dopravních podniků aktuálně Praha spolupracuje s Karlovou univerzitou, kde se pracuje na hlubší analýze možnosti přenosu koronaviru v MHD. Tato analýza přinesla již první výsledky - přenos covidu 19 zatím není znám ani v Jihlavě ani v ostatních dopravních podnicích.

Přesto Dopravní podnik města Jihlavy (DPMJ) nepolevil v pravidelné každodenní dezinfekci všech vozidel. „Pravidelně provádíme dezinfekci všech trolejbusů i autobusů, otěrových ploch, podlah i sedaček završenou použitím ozonu, kdy v současné době máme nakoupeny tři ozonizéry pro případ, že by jeden nefungoval,“ uvedl předseda představenstva DPMJ Radim Rovner.

Jak se nejlépe dostat do jihlavského očkovacího centra? Ideálně čtyřkou, doporučuje radnice

Jihlavské očkovací centrum, které se nachází v průmyslové zóně v Hruškových Dvorech, má za sebou několik dní ostrého provozu. Ukázalo se, že parkování u centra může být dočasně obsazené a především v čase kolem 14. hodiny, kdy se střídají směny...

Také všichni zaměstnanci jihlavského dopravního podniku musí podstupovat pravidelné testování antigenními testy. „To u nás provádí závodní lékařka, která používá testy s vysokou mírou spolehlivosti. O tom, že nastavená opatření fungují, svědčí i to, že pozitivita zaměstnanců je do 1%,“ dodává Radim Rovner.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Vít Hassan

Štítky MHD, DPMJ, covid, koronavirus, přenos, dezinfekce, doprava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.