úterý 27. října 2020 Šarlota / Zoe

VIDEO: Jihlavský anesteziolog: Staří lidé se na ventilaci nenapojují. Formulace lékaře byla nešťastná, zní z nemocnice

Situace v Nemocnici Jihlava je kvůli nárůstu hospitalizací složitější než na jaře. Na plicní ventilaci je deset pacientů, dalších 40 leží na standardních lůžkách. Na současnou náročnou službu zdravotníků upozornil na svém facebookovém profilu i anesteziolog jihlavské nemocnice Bohdan Trnka. Uvedl také, že staří a nemocní se nenapojují na ventilaci, umírají pod vlivem tišících léků. Podle mluvčí nemocnice Moniky Zachrlové zvolil nešťastnou formulaci.

„Mluvil o pacientech covidových i necovidových, u kterých by přístrojová podpora nezajistila zlepšení jejich zdravotního stavu. Jedná se o pacienty v terminálním stádiu, u kterých než aby na poslední tři dny odešli na plicní ventilaci, tak je prostě zmedikují, aby odešli v poklidu," řekla Zachrlová. Video, na kterém lékař náročnost práce v nemocnici popisuje, zveřejnila nemocnice i na svém facebooku.

Devět pacientů jihlavské nemocnice je napojeno na plicní ventilaci. Lidé stále mohou finančně pomáhat

Personál jihlavské nemocnice v současné době pečuje o 50 lidí, kteří jsou nakažení onemocněním covid-19. Devět z nich je připojeno na umělou plicní ventilaci. Vysočina hlásí od začátku epidemie celkem 3385 nakažených, 29 lidí v souvislosti s...

Lékař svůj příspěvek uvodil narážkou na výroky, které covid-19 označují jen za "chřipečku". „Pracujeme na 300 procent ... lékaři, sestry, zdravotníci, nezdravotníci, management nemocnice. Děkuji všem nasazeným v péči o všechny nemocné. Práce se stává noční můrou," uvedl Bohdan Trnka v příspěvku.

„Zdravotníci si docela sahají na dno," řekla Monika Zachrlová. Jedním z důvodů je podle ní trvalá práce v ochranných neprodyšných overalech, s respirátory a štíty. „Nechápu, jak v tom můžou vydržet, já jsem v tom byla asi půl hodiny a bylo to, když řeknu, strašně nekomfortní, je to slabý výraz," řekla Zachrlová.

Většina lůžek pro pacienty s covidem-19 je na Vysočině obsazená. 114 zaměstnanců nemocnic je pozitivních

Na Vysočině je obsazená většina lůžek určených pro lidi s covidem-19. Další je možné v nemocnicích vyčlenit na úkor ostatní péče. Plánované zákroky už omezila nemocnice v Jihlavě a Novém Městě na Moravě, postupně se přidávají i další tři krajské...

Od začátku pandemie se podle informací na webu krajských hygieniků v kraji nakazilo 3385 lidí a 29 z nich zemřelo. Z koronavirové nákazy se nyní na Vysočině léčí 1592 lidí. Podle náměstka hejtmana pro zdravotnictví Vladimíra Novotného (ČSSD) bylo ve středu ráno v nemocnicích na Vysočině 114 lidí s covidem-19, aby se pro ně uvolnila další lůžka, začaly nemocnice omezovat neakutní péči.

Autoři | Foto Nemocnice Jihlava / Facebook

Štítky nemocnice, koronavirus, covid-19, video, Jihlava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.