pondělí 3. srpna 2020 Miluše

S Větrným Jeníkovem je spojeno 9 nových případů covidu-19. Nakaženy jsou už 3 zdravotní sestry

Tři zdravotní sestry jihlavských sociálních služeb mají potvrzený covid-19. Testovat se budou desítky jejich klientů. Nákazu u první sestry potvrdily testy ve čtvrtek, v pátek přibyly další dvě. Současně byla nemoc potvrzená u sedmi dalších lidí, řekl v pátek 10. července Jiří Kos, ředitel sekce ochrany a podpory veřejného zdraví krajské hygienické stanice. Nové případy podle něho souvisejí s rozšířením nákazy ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku.

„Souvisí to s tím, ale nejsou to jen lidé z Jeníkova. Odkud jsou, uvádět nelze," řekl Jiří Kos.

O první nemocné sestře informoval mluvčí jihlavské radnice Radovan Daněk v pátek dopoledne, odpoledne potvrdily testy nákazu u dalších dvou. „Město Jihlava zavádí zákaz návštěv v pobytové odlehčovací službě a v Domově pro seniory na Lesnově," uvedl Radovan Daněk.

„První sestra byla potvrzená ve čtvrtek a v pátek byly potvrzené další dvě. Všichni klienti prošli orientačními testy a v sobotu se posílá výjezdová skupina a všichni klienti, o které se tyto tři sestry staraly, budou testováni," řekl Kos.

Ve Větrném Jeníkově pokračuje dohledávání kontaktů nakažených. Starostka Lisová je v karanténě

Ve Větrném Jeníkově pokračuje dohledávání kontaktů lidí nakažených koronavirem. Mohou jich být desítky. Prozatím tam testy potvrdily 14 nemocných. Obec vyzvala místní, aby nosili roušky i mimo Větrný Jeníkov. Někteří lidé podle starostky Martiny...

Zákaz návštěv platí také v Nemocnici Jihlava. Pobývala v ní jedna z klientek sociálních služeb pozitivní na koronavirus, řekla mluvčí nemocnice Monika Zachrlová. „Zakázaly se návštěvy, personál interny projde testováním, platí tam zvýšená bezpečnostní opatření na nošení ochranných pomůcek u personálu. Je to předmětem mimořádného opatření," řekl Kos. U nikoho z nemocničního personálu se prozatím koronavirus neprokázal.

Ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku se nákaza covidem-19 potvrdila na konci minulého týdne, do čtvrtka tam testy potvrdily 15 nemocných.

Potvrzené nákazy na Vysočině
Havlíčkobrodsko 99
Jihlavsko 40
Pelhřimovsko 3
Třebíčsko 36
Žďársko 43
Celkem 221
Počet vyléčených potvrzených případů onemocnění: 186
Počet zemřelých potvrzených případů onemocnění: 4

Zdroj: Krajská hygienická stanice Kraje Vysočina, 11.7.2020 9:15

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky koronavirus, covid-19, nemocnice, Jihlava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.