pátek 3. dubna 2020 Richard

Vysočina dostala z ministerstva ochranné pomůcky. Poputují třeba na hygienu a psychiatrické nemocnice

Ministerstvo zdravotnictví dodalo na Vysočinu 4400 respirátorů FFP2, 9100 nano ústenek a 775 litrů dezinfekce. Dodávka bude už během dneška a pondělí rozdělena mezi krajskou hygienickou stanici, psychiatrické nemocnice, Zdravotnickou záchrannou službu Kraje Vysočina a Nemocnici Jihlava. V tomto případě se jedná o rozdělení další části materiálu ministerstva vnitra, který přiletěl v minulých dnech.

„Logistický tým Kraje Vysočina se už nyní připravuje na převzetí zdravotnického materiálu a ochranných pomůcek, které dnes dorazily obřím Ruslanem na pardubické letiště. Závoz očekáváme v nočních hodinách. Jeho rozdělení a distribuce proběhne postupně začátkem týdne,“ informoval dnes náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný.

Zubaři kritizují vládu. První zásilka respirátorů se k nim dostala až dnes v noci

Českým zubařům pomalu dochází trpělivost. Právě oni jsou v době, kdy se celým světem šíří nový koronavirus, jednou z nejvíce ohrožených skupin. Případ zubního lékaře z Uničova, který je patrně prvním českým zdravotníkem ve vážném stavu v...

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Zdroj Kraj Vysočina

Štítky koronavirus, pomůcky, ochrana, pomoc, zdravotnictví, ministerstvo

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.