pondělí 13. července 2020 Markéta

FOTO: Dětští pacienti v jihlavské nemocnici mají opravený další pokoj. Je s motivy zvířat

Dětské oddělení jihlavské nemocnice je zase o něco příjemnější. Přibyl tam totiž opravený další pokoj. Tentokrát přišly na řadu větší děti, které určitě potěší pokoj se zvířecími motivy.

Je to poslední pokoj, který se opravil pod taktovkou vrchní sestry Simony Hájkové. Ta se tak symbolicky rozloučila s pozicí vrchní sestry.

Na dětském oddělení se na šesti odděleních stará o pacienty zhruba 60 sester a 14 lékařů.

Ročně jsou na oddělení hospitalizovány více než tři tisíce dětí a zhruba osmnáct set doprovodů.

Nově opravený pokoj budou využívat pacienti od 6 do 18 let. „I tentokrát jsme vsadili na design se zvířátky. Ta se neokoukají ani holčičkám, ani klukům. Jeden už máme a osvědčil se,“ říká odcházející vrchní sestra oddělení a zároveň autorka všech opravených pokojů Simona Hájková.

V uvedeném pokoji jsou na stěnách zmíněné zvířecí motivy, opravila se podlaha, vyměnil nábytek, obnovily postele, zvelebila koupelna včetně sanitární techniky.

„Opravy vyšly na 120 tisíc korun a za sponzorskými penězi stojí jihlavská firma Bosch Diesel, která věnovala peníze z poslední akce Svařák,“ doplňuje Monika Zachrlová, mluvčí Nemocnice Jihlava.

V současné chvíli je na dětském oddělení jihlavské nemocnici opraveno celkem 17 pokojů, tři ambulance a tři vyšetřovny. Většina zázemí tak má nový kabát. „Léčí také prostředí, takže je určitě důležité, jak se u nás pacienti cítí,“ dodává primář dětského oddělení Martin Zimen.

Foto Nemocnice Jihlava

Štítky Nemocnice Jihlava, oprava, modernizace, pokoj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.