Aktuálně

Také na Třebíčsku se změní jízdní řády, autobusy najedou o milion kilometrů ročně více více...

Správa železnic dá miliardu korun do trati mezi Kostelcem a Horní Cerekví. Cestující musí počítat s výlukami více...

Křižovatku u Rozkvětu a dopravní terminál v Jihlavě propojí nová silnice. Dělníci ji budují vedle Sila více...

Lidé se u jihlavského City Parku mohou nechat anonymně otestovat na HIV

Autoři | Zdroj Magistrát města Jihlavy

To, že je prevence opravdu důležitá, je netřeba zmiňovat. Proto v rámci akce Světlo pro AIDS probíhají v druhé polovině května besedy pro žáky devátých tříd. Mají možnost seznámit se s vývojem smrtelné choroby AIDS, riziky nákazy a možnostmi prevence. Hlavní částí besedy je však seznámení se s životním příběhem přednášejícího lektora Martina Hornycha, který je sám 15 let HIV pozitivní.

„Velmi otevřeně hovoří o každodenních komplikacích lidí nakažených HIV infekcí a předsudcích společnosti vůči nim,“ přiblížila Soňa Krátká z Projektu Zdravé město Jihlava, který ve spolupráci se Zdravou Vysočinou, z. s. přednášky pořádá.

Do zmiňované akce se bude moci zapojit také veřejnost, a to dnes u jihlavského City Parku. Od 14 do 18 hodin zde bude přistavena sanitka neziskové organizace Rozkoš bez rizika, kde se bude každý moci bezplatně, bez objednání a anonymně otestovat na HIV infekci.

„Sanitku zájemci najdou u zadního vstupu z ulice U Dlouhé stěny,“ upřesňuje Aneta Hrdličková z tiskového oddělení jihlavské radnice.

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky HIV, test, AIDS, prevence, infekční onemocnění, City Park, Rozkoš bez rizika, Jihlava, Kraj Vysočina

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.