<

Aktuálně

Jaro na silnicích? Krajská Besipačka zve k návštěvě servisu a varuje před alkoholem více...

Sedm schodů, dvanáct stromů, 52 kamenů. V Třešti má čas podobu symbolů více...

Tragédie z roku 1899: Vraždu švadleny u Polné měl mít na svědomí Leopold Hilsner více...

Nemocnice Pelhřimov bude po osmi letech pořizovat nový CT přístroj více...

Pracovní úraz. V Ledči nad Sázavou se zranil popelář, který jel na stupačce více...

Krizovým manažerem, který povede Nemocnici Pelhřimov, bude Michal Kozár

, aktualizováno 12. února 2026, 14:10

Autoři , | Foto Se svolením Nemocnice Pelhřimov

Rada kraje měla dnes po poledni mimořádné zasedání, kdy vzala na vědomí rezignaci ředitele pelhřimovské nemocnice Radima Hoška. Krizovým manažerem, který bude vést nemocnici v přechodném období od 23. února, bude Hoškův předchůdce a současný starosta Jindřichova Hradce Michal Kozár.

Hejtman Martin Kukla (ANO) informoval, že v uplynulých dnech dostal několik dopisů z Nemocnice Pelhřimov. Poslední dopis od části zaměstnanců, kteří s rezignací ředitele nesouhlasili, otevřel dnes dopoledne. Radní vzali na vědomí také rezignaci náměstka ředitele Jiřího Běhounka, který je zároveň radním za SOCDEM.

Pelhřimovská nemocnice je jednou z pěti zřizovaných Krajem Vysočina. Má přibližně 700 zaměstnanců, 112 z nich jsou lékaři. Ročně se starají asi o 11 600 hospitalizovaných. Krajské nemocnice jsou na Vysočině také v Jihlavě, Havlíčkově Brodě, Třebíči a Novém Městě na Moravě na Žďársku.

Rezignace vedení je reakcí na situaci v nemocnici. Ta v lednu oznámila, že bude muset od března omezit plánované operace. Důvodem byla výpověď tří lékařů chirurgického oddělení. K 2. únoru pak podalo výpověď jedenáct z dvaadvaceti lékařů interního oddělení. Jako důvod uvedli dlouhodobé personální problémy nemocnice, které dopadají i na jejich možnost kvalitně o pacienty pečovat.

Lékaři po opakovaných jednáních podle hejtmana přislíbili, že svoje výpovědi vezmou zpět. K dnešním 10:00 tak ještě nikdo neučinil, řekla mluvčí nemocnice Alexandra Knapová. „K domluvě s lékaři došlo a teď bude potřeba využít čas k tomu, abychom i trochu opravili mediální obraz nemocnice s ohledem na to, že ty týmy tam jsou – ano, krize na chirurgickém oddělení přetrvává – ale že ta nemocnice má svůj potenciál a má smysl tam přijít pracovat,“ uvedl pro ČTK Michal Kozár.

Přicházející krizový manažer v pelhřimovské nemocnici pracoval jedenáct let, mezi lety 2020 a 2022 byl ředitelem. Nyní je zároveň také starostou Jindřichova Hradce za hnutí ANO, v nemocnici by měl mít poloviční úvazek. „Jeho úkolem je stabilizovat stav, potkat se s primáři, zjistit situaci, aby nebyli ohroženi pacienti. On se už snaží dostupné informace zjistit a komunikovat,“ uvedl Kukla.

Hodnocení článku

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky Nemocnice Pelhřimov, výpověď, krize, lékaři, Martin Kukla, Michal Kozár

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.