Počasí dnes6 °C, zítra6 °C
Pátek 19. dubna 2024  |  Svátek má Rostislav
Bez reklam

Anesteziologové v jihlavské nemocnici mají nové přístroje. Vyšly na více než 6,5 milionu korun

Lékaři v jihlavské nemocnici na šesti operačních sálech využívají nové anesteziologické přístroje. Podle mluvčí Nemocnice Jihlava Moniky Zachrlové jde o vybavení, které je nutné ke každé operaci. Umožňuje totiž bezpečnou aplikaci inhalačních anestetik a zajišťující ventilaci a oxygenaci pacienta.

Anesteziologické přístroje jsou klíčovou součástí chirurgických procedur, umožňující monitorování a udržování vitálních funkcí pacientů během operací. „S těmito novými zařízeními budeme schopni ještě přesněji a bezpečněji řídit anestezii, což má přímý pozitivní vliv na zotavení pacientů a snižuje riziko komplikací,“ říká primář ARO Vít Bárta.

Lékaři v jihlavské nemocnici ročně provedou na šesti operačních sálech jihlavské nemocnice zhruba sedm tisíc operací. Pět tisíc z nich je plánovaných, zbytek jsou akutní operace.

Operační sály využívají chirurgové, ortopedi, traumatologové, gynekologové, urologové a také lékaři ORL. Výkony zde podstupují jak děti, tak dospělí pacienti.

Zdroj: Nemocnice Jihlava 

Tento přístroj umožňuje lékařům řídit množství anestetik dodávaných pacientovi během operace, aby udrželi stabilní úroveň anestezie.

„Anesteziologický přístroj může být vybaven ventilátorem, který pomáhá udržovat správnou ventilaci pacienta, zejména pokud je pacient v celkové anestezii. Přístroj monitoruje důležité vitální funkce pacienta, jako jsou srdeční tep, krevní tlak, saturace kyslíku v krvi a hladina oxidu uhličitého v dýchacím systému. To umožňuje lékařům neustále sledovat stav pacienta a reagovat na případné komplikace,“ vysvětluje Monika Zachrlová.

Alarm nebo nouzový zdroj kyslíku 

Dodává, že moderní anesteziologické přístroje jsou vybaveny různými bezpečnostními mechanismy, jako jsou alarmy na detekci nepříznivých změn ve vitálních funkcích pacienta nebo možnost automatického přepnutí na nouzové zdroje kyslíku v případě selhání zdroje.

Tyto nové přístroje stály více než 6,5 milionu korun a nemocnice je mohla pořídit díky evropským dotacím.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Nemocnice Jihlava | Zdroj Nemocnice Jihlava

Štítky operace, anesteziologie, přístroj, vybavení, ARO, přístroj, zdraví, nemocnice, Jihlava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Anesteziologové v jihlavské nemocnici mají nové přístroje. Vyšly na více než 6,5 milionu korun | Zdraví | Zprávy | Jihlavská Drbna - zprávy z Jihlavy a Vysočiny

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.