Do Jihlavy jezdí z celé republiky pacienti, které trápí takzvaný vbočený palec. Operativně ho zhruba rok a půl odstraňují ortopedi v jihlavské nemocnici. Tento zákrok řeší nejenom estetický problém, ale komplexní postižení nohy s poruchou postavení palce.
Do Jihlavy na operaci přijíždí lidé z celé republiky, jihlavští lékaři zároveň školí kolegy z dalších nemocnic. Tento druh výkonu by tak díky nim mohl být dostupnější i v dalších zdravotnických zařízeních v zemi.
„Jedná se o miniinvazivní přístup speciálním instrumentáriem. Pro pacienta znamená nový výkon několik výhod. Po operaci zůstane pouze několik drobných jizviček. Znamená to rychlejší hojení tkání a tím pádem také rychlejší rekonvalescenci. V případě nutnosti korekční osteotomie neboli cílené zlomeniny kosti, a její fixaci v korigovaném postavení, používáme nejmodernější fixační osteosyntetické materiály,“ vyjmenovává primář ortopedického oddělení Ladislav Čepera.
Ortopedi v Nemocnici Jihlava školili například kolegy Z Boskovic či Šumperka, právě tam by výkon také chtěli začít provádět. „Přijeli za námi, aby u nás načerpali zkušenosti a mohli začít ve svých nemocnicích operace provádět. Školil je v naší nemocnici kolega lékař Daniel Večerník. Tento druh výkonu s sebou nese menší otok i bolestivost a rychlejší rekonvalescenci,“ popisuje Ladislav Čepera.
Jak dodává mluvčí Nemocnice Jihlava Monika Zachrlová, po operaci se doporučuje zafixovat nohu v pooperační botce, kterou si pacient zakoupí v prodejně zdravotnických potřeb. „Po operaci lze došlapovat na patu či zevní stranu chodidla. Od čtvrtého pooperačního týdne povolujeme zátěž operované končetiny s nášlapem na celu nohu a odložením berlí. Na nový operační zákrok se mohu pacienti objednávat přes ortopedickou ambulanci. Zákrok je hrazený pojišťovnou,“ dodala Monika Zachrlová.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
Pravda nejde se sice o život ohrožujcí postižení,ale pokud to hradí pojštovna tak proč ne,proč by měl člověk celý život kulhat a pajdat,že?