Počasí dnes-3 °C, zítra-2 °C
Úterý 7. února 2023  |  Svátek má Veronika

Počet nemocných s akutními respiračními nemocemi v kraji klesá. Nejvíc pacientů je mezi dětmi do 5 let

Počet lidí s akutním respiračním onemocněním se na Vysočině za týden snížil takřka o 15 procent, na 100 tisíc obyvatel asi půlmilionového kraje nyní připadá 1616 nemocných. Obdobný pokles zaznamenali hygienici i týden předtím. Nejvyšší nemocnost je nyní mezi dětmi do pěti let, řekla mluvčí Krajské hygienické stanice Kraje Vysočina Jana Böhmová.

Laboratoře minulý týden potvrdily 67 případů chřipky, většinou typu A. „Co se týká RS virů, tam jsme zaznamenali 41 laboratorně ověřených případů, z toho byl jeden se závažným průběhem a bohužel s následným úmrtím. Jednalo se o opravdu starého člověka s mnoha přidruženými onemocněními," řekla Jana Böhmová.

Nejnižší nemocnost je v posledním týdnu na Třebíčsku, kde v přepočtu na 100 tisíc obyvatel hygienici evidují 1061 nemocných. Nejvíc jich je při stejném přepočtu na Žďársku, kde je 2266 nemocných, o 14 procent méně než před týdnem. Nemocnost stagnuje na Jihlavsku, kde je druhý týden na 100 tisíc obyvatel přes 1700 nemocných.

Jak vyzrát na chřipku?
- dodržujte klidový režim
- důležitý je dostatek spánku a odpočinku
- pijte horký čaj s medem a citrónem 
- doplňujte vitamin C
- důležitá je zvýšená konzumace ovoce a zeleniny
- teplotu nad 38 stupňů Celsia snižujte lékem proti horečce
- pokud léky proti teplotě nezabírají, vyzkoušejte zábaly
 - návštěva lékaře je nutná při neustupujících potížích  

V dalších okresech nemocných ubývá. „A důležité je, že počty klesají v rámci těch starších ročníků, to je pro nás dobrá zpráva. Nejvyšší nemocnost, co se týká akutních respiračních onemocnění, je mezi dětmi do pěti let," řekla Böhmová.

Zákaz návštěv, který krajské nemocnice vyhlásily kvůli vyšší nemocnosti na přelomu prosince a ledna do odvolání, už zrušila Nemocnice Jihlava. Návštěvy obnovila od 17. ledna.

Ohodnoť článek

Štítky respirační, nemoc, zdraví, chřipka, Vysočina

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.