úterý 30. listopadu 2021 Ondřej

Vánoční pokoj byl odstartován. Tentokrát jihlavská nemocnice opraví zázemí pro dárce krve

Dnes je přesně měsíc do Štědrého dne. A to pro jihlavskou nemocnici znamená začátek pravidelné akce, kterou je Vánoční pokoj. Koná se již podeváté. Jejím cílem je během jednoho měsíce získat peníze od dárců, za které se během následujícího roku pokoj opraví. Tentokrát je zázemí pro ty, kteří sami pomáhají.

Princip Vánočního pokoje je jednoduchý. „Na webu si vyberete věc, na kterou chcete přispět. Napíšete nám na e-mail zachrlovam@nemji.cz položku, kterou jste si vybrali, a my zašleme platební podklady a na stránkách ji označíme jako obsazenou,“ popisuje Monika Zachrlová, mluvčí Nemocnice Jihlava. Peníze na vybavení by toto zařízení chtělo vybrat do Štědrého dne.

Letos se bude opravovat zázemí pro dárce krve. „V porovnání s ostatními kraji disponuje Kraj Vysočina početnou základnou dobrovolných dárců krve. V období nedostatku krve napříč celou republikou zvládneme díky našim věrným dárcům pokrýt nejen zvýšenou potřebu krví naší nemocnice, ale jsme schopni vypomáhat i ostatním nemocnicím z celé České republiky. Denně projde naším odběrovým střediskem 50–60 dobrovolných dárců krve. Za rok 2020 bylo na našem odběrovém středisku provedeno 7883 odběrů krve, v letošním roce zatím 7992,” říká primářka hematologicko-transfúzního oddělení Miroslava Leinertová s tím, že si oddělení velice váží všech dobrovolných dárců krve a jejich ochoty pomáhat ostatním.

Vánoční pokoj 2020: Peníze vybrány, letos si polepší pacienti po úrazech a nehodách

Na začátku loňského prosince byla v Nemocnici Jihlava odstartována již tradiční dobročinná akce s názvem Vánoční pokoj. Konala se již poosmé a tentokrát se týkala opravy pokoje, jenž bude sloužit pacientům po úrazech a nehodách na...

„Jako poděkování bychom rádi vylepšili prostředí našeho odběrového střediska, aby se u nás cítili co nejlépe,” dodává vedoucí zdravotní laborantka Věra Doupovcová.

Během uplynulých ročníků Vánočního pokoje se podařilo zvelebit pokoje na dětském, traumatologickém, gynekologickém, onkologickém, geriatrickém, rehabilitačním oddělení. „Pokoje na gynekologicko-porodnickém a na traumatologickém oddělení probíhají právě v těchto dnech opravou a připravené budou v novém kabátě pro pacienty v nejbližších dnech. Epidemiologická situace opravy zpozdila. Rok 2022 by tam měl nadělit opravené pokoje rovnou tři najednou,“ dodává mluvčí Zachrlová.

Ohodnoť článek

Foto Nemocnice Jihlava

Štítky vánoční, pokoj, nemocnice, oprava, rekonstrukce, sbírka, dárce, peníze, Vánoce, Jihlava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.