úterý 7. prosince 2021 Ambrož

Podzim přivedl na jihlavskou záchytku rekordní počet žen. Pravidelný návštěvník za 39 nocí dluží 156 tisíc

Jihlavská záchytka, jediná na Vysočině, přijala v říjnu zvýšený počet opilých žen. Zatímco v průměru tvoří deset procent pacientů protialkoholní záchytné stanice, za uplynulý měsíc to byla rovná třetina.

„Letos jsme také zaznamenali zvýšený počet domácího násilí,“ doplňuje vedoucí stanice Lukáš Černý.

Za letošní rok má jihlavská záchytka celkově 1080 zachycených. To odpovídá několikolikaletému průměru. „Měsíčně máme zhruba stovku zachycených osob. Počet se nám zvýšil v létě, kdy číslo stouplo až na 130 a byli jsme na hranici kapacity. V říjnu jsme se dostali zpět do průměru, ale opravdu rapidně přibylo žen. Stalo se dokonce, že jsme měli tři ženy najednou,“ říká Lukáš Černý.

Nezaplatil ani dvě noci 

Rekordmanů mají hned několik. Zatím nejčastějším návštěvníkem je muž, který zde letos strávil 39 nocí. Jedna vyjde na čtyři tisíce korun, celkem tedy letos má zaplatit 156 tisíc korun. Uhradil ale dosud jenom 6 900 korun. „Za letošní rok nám mají zaplatit zachycení téměř čtyři miliony a tři sta tisíc korun. Na účtu je zaplaceno necelých milion a půl, zbytek dluží,“ jmenuje Lukáš Černý s tím, že na prvních pozicích jsou známé tváře, které se dlouhodobě opakují. Nejvíce promile bylo letos 4,78.

„Protialkoholní záchytná stanice v Jihlavě má kapacitu 11 lůžek a v zajištění směny pracuje celkem 5 sester a na telefonu je 5 sanitářů. Všichni zaměstnanci jsou muži,“ dodává mluvčí Nemocnice Jihlava Monika Zachrlová.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Nemocnice Jihlava

Štítky alkohol, záchytná stanice, Jihlava, ženy, statistika, promile

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.