středa 1. prosince 2021 Iva

Jihlavská nemocnice se od pondělí uzavře pro návštěvy. Kdo bude mít výjimku?

Nemocnice Jihlava zakáže od pondělí návštěvy. Důvodem je epidemická situace spojená s šířením koronaviru i jiných respiračních onemocnění, řekla mluvčí nemocnice Monika Zachrlová. Další krajské nemocnice se zatím omezovat návštěvy nechystají.

O zhoršující se epidemické situaci kvůli respiračních chorobám už informovali hygienici na Vysočině všechna zdravotní nebo pobytová sociální zařízen. Zákaz návštěv až do odvolání platí v domovech pro seniory v Pelhřimově nebo Velké Bíteši. Zakázala je také soukromá nemocnice Mostiště. V Jihlavě budou podle Zachrlové platit výjimky pro návštěvy pacientů v paliativní péči nebo pro přítomnost u porodu.

Jihlavská nemocnice rozšířila lůžka pro lidi s covidem. Přibývají i dětští pacienti s RS viry

Nemocnice Jihlava preventivně vyčlenila pro pacienty s covidem-19 druhou jednotku infekčního oddělení, má tak vyhrazeno 40 lůžek. Nyní hospitalizuje pět pacientů ve věku 60 až 80 let, průběh jejich onemocnění je lehký až středně vážný. V...

Krajem zřizované nemocnice v Třebíči, Havlíčkově Brodě, Novém Městě na Moravě a Pelhřimově zatím návštěvy rušit nehodlají. „Prozatím to komunikujeme s hygienou, sice náš okres má vyšší čísla, ale co jsme dostali informace v průběhu tohoto týdne, zatím se jedná především o dětské pacienty, takže prozatím ponecháváme režim návštěv," řekl ředitel nemocnice v Pelhřimově Michal Kozár.

Podle posledních údajů krajské hygienické stanice je na Pelhřimovsku kvůli respiračním onemocněním nemocných asi 2400 lidí na 100 tisíc obyvatel. V pelhřimovské nemocnici jsou návštěvy dva dny v týdnu.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Nemocnice Jihlava

Štítky nemocnice, Jihlava, covid, návštěvy, koronavirus, Vysočina

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.