pátek 26. února 2021 Dorota

Jihlavská nemocnice hlásí už tři letošní miminka. Na záchytce skončilo 5 opilců

Jihlavská porodnice má za sebou poměrně rušnou silvestrovskou a novoroční noc. Od půlnoci se tam narodila už tři miminka. Urgentní příjem měl oproti předešlým rokům klidnou službu.

„Vůbec první byla Sára z Třebíče, která se narodila ve 3:04 s mírami 3626 gramů a 51 centimetrů. V pět hodin ráno jsme přivítali chlapečka ze Zbilid a o 55 minut později taktéž chlapečka z Jihlavy,“ sdělila Monika Zachrlová, mluvčí Nemocnice Jihlava.

Na porodních sálech se nezastavili ani poslední den v roce, kdy se narodilo 5 dětí. Celkově se v jihlavské nemocnici narodilo loni 1371 dětí, což je o 60 více než v roce předchozím.

Prvním letošním dítětem narozeným v nemocnicích na Vysočině je chlapec Mikuláš. Narodil se v nemocnici v Třebíči dnes v 1:26. Váží 3780 gramů, měří 52 centimetrů. Druhým letošním dítětem narozeným v kraji je Antonín, který přišel na svět v 1:51 v...

Oproti tomu na urgentním příjmu měli oproti předešlým rokům na Silvestra klidnou službu. „Na protialkoholní záchytné stanici skončilo od půlnoci 5 lidí, což odpovídá mírnému nadprůměru,“ dodala Zachrlová.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Nemocnice Jihlava

Štítky Nemocnice Jihlava, miminko, Silvestr, Nový rok, porodnice, urgent, záchytná stanice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.