čtvrtek 1. října 2020 Igor

CHŘIPKA NA VYSOČINĚ: Epidemie odeznívá jen pozvolna. Tři lidé byli hospitalizováni

Nemocných s akutními respiračními chorobami na Vysočině v posledním týdnu ubylo o sedm procent. Je jich 1425 na 100 tisíc obyvatel, což v kraji znamená přes 7 tisíc pacientů. Hygienici zaznamenali tři vážné průběhy chřipky u starších lidí, museli být hospitalizováni. Od začátku roku bylo kvůli chřipce hospitalizovaných 13 lidí, dva lidé v souvislosti s chřipkou zemřeli, řekla ředitelka protiepidemického odboru krajské hygienické stanice Alena Dvořáková.

I když nemocnost pozvolna klesá, zůstává mezi nemocnými velké zastoupení virologických chřipek, většinou typu A. Měli ho i dva muži staří 69 a 70 let, kteří museli být v uplynulém týdnu hospitalizovaní na interním oddělení v havlíčkobrodské nemocnici. „Třetí závažný případ je žena z Pelhřimovska ročník 1951," řekla Alena Dvořáková.

Průměrný počet nemocných v Česku je 1226 na 100 tisíc obyvatel. Na úroveň plošné epidemie se počty nemocných dostaly na konci ledna, zhruba pět desítek lidí letos v souvislosti s infekcí zemřelo.

CHŘIPKA NA VYSOČINĚ: V souvislosti s chřipkou zemřela žena z Jihlavska. Jde o druhé úmrtí

V souvislosti s chřipkou letos zemřel na Vysočině druhý člověk, žena z Jihlavska narozená v roce 1930. Počet lidí s akutními respiračními chorobami spíš stagnuje, za týden klesl o procento. V některých okresech nemocných dokonce přibylo, nejvíc...

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky zdraví, chřipka, epidemie, Vysočina

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.