pátek 28. února 2020 Lumír

Jihlavská nemocnice začala opravovat stravovací provoz. Na infekční musíme jinudy

V jihlavské nemocnici opět panuje stavební ruch. Konkrétně v pavilonu stravovacího provozu, který si před pár dny převzala stavební firma. Opravy začaly v suterénu a budou pokračovat venkovním schodištěm a zatím se dotknou těch, kteří míří na infekční oddělení do nového Pavilonu urgentní a intenzivní péče. Čeká je náhradní trasa.

„Prosíme pacienty o shovívavost. Okolí pavilonu, kde je stravovací provoz, je ohrazeno plotem, protože se začalo rekonstruovat. Náhradní trasy máme značené a věříme, že pro pacienty jsou přehledné a nezkomplikují jim průchod,“ říká provozně technický náměstek jihlavské nemocnice Alexander Filip.

Pavilon stravovacího provozu se bude modernizovat v osmi etapách. „Během dvou let dojde k výměně oken, zateplení, výměně střešní krytiny a výtahů, zásadní je však kompletní výměna technologie gastro provozu tak, aby kapacita jídelny vystačila jak pro pokrytí potřeb nemocnice, tak i připravovaného domova seniorů v areálu nemocnice," popsala postup prací Monika Zachrlová, mluvčí Nemocnice Jihlava. 

Nový domov pro seniory čeká na stavební povolení. Stát bude v blízkosti jihlavské nemocnice

Až 126 seniorů především s diagnózou Alzheimerovy choroby by mohl ubytovat nový domov v krajské Jihlavě, a to už v roce 2022. Tento projekt je v současné době ve fázi vyřizování potřebného stavebního povolení.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Foto Nemocnice Jihlava

Štítky Nemocnice Jihlava, stravování, pavilon, oprava, stavba, modernizace, infekční

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.