pátek 22. listopadu 2019 Cecílie

Nová školka s vířivkou a nočním provozem se už rýsuje. Děti do ní nastoupí letos v září

V Jihlavě v lokalitě Na Dolech se dokončuje stavba mateřské školy s celodenním provozem. Zástupci stavební společnosti Podzimek a synové s.r.o. proto pozvali na mimořádnou prohlídku také vedení města Jihlavy a vedení společnosti Bosch Diesel, neboť část kapacity nové školky bude rezervovaná pro děti zaměstnanců této společnosti.

„Školka je opravdu moderní. Hezké jsou malby na stěnách, a bylo by dobré, kdyby se využily i dál, například na propagační předměty.  Líbí se mi také velká zahrada s hřištěm, přiklonila bych se k nápadu, že by hřiště mohlo být otevřeno i pro veřejnost,“ uvedla primátorka města Karolína Koubová.

Budova bude 1. června předána společnostem, které se postarají o výbavu interiéru a jídelny. Slavnostní páska by měla být přestřihnuta na začátku července, kdy školka přejde do zkušebního provozu.

Nulová spotřeba energií 

Na realizaci stavby s celkovými náklady 84 milionů je poskytována finanční podpora ve výši 31,5 milionů korun z Integrovaného regionálního operačního programu prostřednictvím Integrovaného plánu rozvoje území Jihlavské sídelní aglomerace.

Děti se vydají do čtyř barevných tříd na začátku září. Každá ze tříd bude mít denní místnost a ložnici, vlastní sociální zařízení i výdejnu jídla. Třídy budou navíc ozdobeny originálními obrazy na stěnách, každá na jiné téma. V budově mateřské školy bude také polytechnická místnost a místnost s vířivkou a saunou. Děti jistě ocení i velkou venkovní zahradu, kde se v současné době umisťují herní prvky, jako například pískoviště nebo prolézačky.

„Budova školy je navíc navržena s téměř nulovou spotřebou energií při využití moderních technologií. Součástí projektu je i vybudování související infrastruktury – přístupový chodník, parkoviště, obslužná komunikace a přípojky inženýrských sítí,“ sdělila vedoucí odboru rozvoje města Alena Kottová.

Kapacita školy bude 100 míst, pro děti zaměstnanců společnosti Bosch Diesel bude vyhrazeno až 75 míst. Jedna třída bude umožňovat tzv. internátní provoz, tedy možnost přenocování dětí rodičů pracujících ve vícesměnných zaměstnáních.

PSALI JSME: FOTO: V Jihlavě začala stavba školky Na Dolech. Stovce dětí nabídne vířivku nebo noční provoz

„Pro naši firmu je to důležitý projekt. Možnost zajištění péče o děti představuje jednu z řady nabídek pro naše zaměstnance, které přispívají k sladění pracovního a soukromého života zaměstnanců,“ uvedl už před časem obchodní ředitel společnosti Bosch Diesel Ralph Klaus Carle.

Foto Magistrát města Jihlavy

Štítky školka, Na Dolech, vzdělání, Bosch Diesel

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.