pondělí 1. března 2021 Bedřich

Dětem v jihlavských školách pomohou desítky odborníků. Budou se teď opravdu hodit, míní radní Škarka

Jihlava získala podporu na projekt Podpůrné sítě inkluzivního vzdělávání a také peníze z ministerstva školství, konkrétně z operačního programu Věda, vývoj, vzdělávání ve výši 31,5 milionu korun.

Uvedené peníze budou využity na práci speciálních pedagogů, psychologů, asistentů, lektorů a mnoho dalších pozic. „Cílem je narovnat dětem zejména ze sociálně a kulturně odlišného prostředí přístup ke vzdělání," řekl jihlavský radní Daniel Škarka, který celý projekt inicioval.

Doplnil, že odborní pracovníci se budou v této těžké době hodit víc, než kdykoliv předtím. „Distanční výuka ještě prohloubila rozdíly mezi dětmi ze zajištěných rodin a těmi, které nemají třeba ani počítač nebo přístup k internetu," kvitoval Škarka. Součástí projektu, který poběží dva roky, jsou také aktivity pro mateřské školy. Ty pomáhají dětem s přípravou na povinnou školní docházku. Nezapomíná se ani na rodiče a veřejnost. „Pojem inkluzivní vzdělávání není lidmi příliš kladně přijímán. Přitom jde jen o to, aby škola umožnila každému dítěti dojít ve vzdělávání co nejdál po jeho vlastní cestě," vysvětlila koordinátorka inkluze Ivana Jelínková.

„Naplnit všechny aktivity projektu nám pomáhají dva partneři se svým týmem pracovníků. Je to Mateřská škola a Speciální pedagogické centrum Jihlava, které sídlí na Demlově ulici, a spolek F Point, ten zájemci najdou na Masarykově náměstí. Partnery projektu jsou také všechny jihlavské základní a mateřské školy," doplnil radní Škarka.

Hodnocení článku je 94 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Jan Luxík

Štítky pomoc, škola, odborník, inkluze, vzdělání, program

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.