čtvrtek 1. října 2020 Igor

Prvňáčci na Vysočině se i letos mohou první školní den těšit na dárek

Nový školní rok se pomalu, ale jistě blíží. Zřejmě největší očekávání mají tradičně prvňáci, kterým tak začne nová životní etapa. A ty na Vysočině se mohou těšit na dárek, a to již podeváté. Dostanou bezpečnostní kufřík Kraje Vysočina.

Malí školáci v něm mimo jiné najdou veselou cyklolékárničku se Zajícem, maskotem Kraje Vysočina, který dětem připomene důležitá telefonní čísla na složky Integrovaného záchranného systému, reflexní pásek a přívěsek, reflexní vestičku, reflexní pytlík na přezůvky, vystřihovánky, omalovánky, pastelky, papírové hodiny, zábavnou dětskou knihu Ferda v autoškole od BESIPU. Chybět nebude ani časopis Pastelka s krajskou tematikou bezpečného pohybu dětí ve škole a v přírodě.

Prázdniny ve školním roce 2020 – 2021
1. pololetí: 1. září 2020 – 28. ledna 2021
Podzimní prázdniny: 29. října a 30. října 2020
Vánoční prázdniny: 23. prosince 2020 – 1. ledna 2021
Pololetní prázdniny: 29. ledna 2021
2. pololetí: 1. února – 30. června 2021

„Kraj Vysočina se bezpečnosti dětí věnuje systematicky již několik let, a to v mnoha oblastech. Vzrůstající počet dětských úrazů, ať už v silničním provozu nebo při běžných sportovních a herních aktivitách, je patrný nejen v době letních prázdnin, ale také při návratu do školních lavic,“ říká hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek s tím, že nejvíce jsou ohrožení žáci prvních tříd, kteří se začínají pohybovat v silničním provozu bez doprovodu rodičů.

Zhruba 6 tisíc kufříků 

I proto Kraj Vysočina pokračuje s projektem „Bezpečně do školy i do přírody", díky kterému se mohou všichni prvňáčci na Vysočině těšit z kufříku určeného nejen pro začátek školního roku. „Projekt má děti motivovat k bezpečnějšímu chování nejen při cestě do školy, ale i v přírodě, při sportu a při mimoškolních aktivitách,“ dodal hejtman kraje Jiří Běhounek.

Do některých škol na Vysočině první školní den přijedou členové Rady Kraje Vysočina, kteří prvňáčkům kufříky předají. V ostatních školských zařízeních se příjemné povinnosti ujmou třídní učitelky a učitelé. Kufříky se dostanou ke všem prvňáčkům na Vysočině, včetně prvňáčků v malotřídkách a speciálních a praktických školách. Kraj jich rozdělí zhruba šest tisíc kusů.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Štítky prvňáci, Vysočina, vzdělání, kufr, bezpečnost, školní rok

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.