čtvrtek 3. prosince 2020 Svatoslav

Děti v Jihlavě si o dva dny prodlouží prázdniny. Shodli se na tom ředitelé všech škol

, aktualizováno 22. ledna 2020, 13:04

Tato zpráva určitě potěší všechny děti, kteří navštěvují nějakou z jihlavských škol. Možná ale už méně jejich rodiče, pokud pro ně musí zajistit hlídání, případně se uvolnit z práce. Ředitelé všech škol v krajském městě se totiž shodli na to, že letní prázdniny budou o dva dny delší.

Ředitelské volno je den v období školního vyučování, ve kterém se na určité základní nebo střední škole nevyučuje, ačkoliv není sobota, neděle, státní svátek ani prázdniny. O vyhlášení ředitelského volna rozhoduje ředitel školy.

V jednom školním roce může ředitel školy vyhlásit nejvýše 5 dnů ředitelského volna.

Na pondělí 29. června a úterý 30. června totiž vyhlásili takzvané ředitelské volno.

Stanovit volné dny jim umožňuje školský zákon, a to z organizačních důvodů,“ uvedl Tomáš Koukal z odboru školství jihlavského magistrátu s tím, že volno bude nejenom ve všech základních školách, ale fungovat už nebudou ani školní družiny a školní jídelny.

Vyhlášení volných dnů bude oznámeno zákonným zástupcům žáků na schůzkách SRPDŠ a zveřejněno na webových stránkách jednotlivých základních škol.

Pololetní prázdniny jsou za dveřmi 

Do letních prázdnin je ale ještě poměrně daleko. Už ale příští týden si děti užijí jednodenní pololetní prázdniny, které o jeden den prodlouží první únorový víkend. Připadnou na 31. ledna. O den dříve učitelé dětem rozdají pololetní vysvědčení, které zhodnotí práci žáků za prvních pět měsíců školního roku 2019/2020.

Hodnocení článku je 40 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Drbna

Štítky škola, volno, prázdniny, léto, ředitel

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.