pátek 14. května 2021 Bonifác

Jihlavák Alan vyrůstal v dětském domově. Dnes pomáhá mladým s podobným osudem

Alan Paclík z Jihlavy v nejútlejším věku vyrůstal bez rodičů v dětském domově. Později se dostal do rodiny, ale na děti bez domova myslí dodnes, aby dokázal, že mu jejich osud není lhostejný. Alan Paclík totiž připravuje festival a s dětmi z dětského domova půjde do kina.

„Moc jsem o tom nepřemýšlel, jsme vychovávaní tak, že máme pomáhat. Když se naskytla příležitost, pustil jsem se do toho,“ říká Alan Paclík, který připravuje rockový ZEST mini-fest. Výtěžek z dobrovolného vstupného obdrží SKP Naděje pro život, který provozuje azylový dům v Jihlavě.

Uvedený dobročinný festival proběhne v jihlavském Pinecklubu, a to v sobotu 9. listopadu od 19 hodin. Vystoupí zde trojice hudebních skupin – konkrétně melodický punk Základní vzdělání, poprocková Ankin Party a hardcoreový Fatal Day.

Volný vstup do kina 

Mimo veřejný program ještě mladý pořadatel zajistil volný vstup do kina pro děti z Dětského domova se školou Jihlava.

„Uvidím, jak se všechno povede, ale pokud budu mít síly, rád bych v podobných aktivitách pokračoval i v budoucnu,“ uvažuje Alan Paclík.

Akce se odehraje s podporou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, programu Mládež kraji, Rady dětí a mládeže Kraje Vysočina a statutárního města Jihlavy.

Foto Ankin Party / Facebook

Štítky dětský domov, festival, koncert, pomoc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.