sobota 6. června 2020 Norbert

Jihlava zvažuje stavbu mobilní haly, až bude bourat zimní stadion. Vyšla by na 35 milionů

Jihlava zvažuje stavbu mobilní ledové plochy asi za 35 milionů korun. Jde o záložní variantu pro období, kdy by město chtělo zbourat dožívající Horácký zimní stadion a na jeho místě postavit novou multifunkční arénu. Jihlavští zastupitelé dnes na projekty pro mobilní plochu vyčlenili milion korun. Jak řekl radní David Beke (ODS), rozhodnutí ale neznamená, že město mobilní sportoviště skutečně postaví.

Přípravy na stavbu mobilní ledové plochy podle radního mohou trvat i 1,5 roku. „Až ji budeme potřebovat, tak už musíme mít všechno vyprojektované, vydané stavební povolení a podobně. Nemůžeme teprve až tehdy řešit tu situaci," řekl David Beke.

Město předpokládá, že by mobilní sportoviště o rozměrech přibližně 30 krát 60 metrů mohlo potřebovat od roku 2022, a to na dva či tři roky. Místo pro něj má v areálu fotbalového hřiště v ulici Sokolovská. Podle materiálu, který projednalo zastupitelstvo, by tato mobilní plocha se zastřešením mohla přechodně sloužit třeba pro trénink hokejové mládeže či školám.

PSALI JSME: Jihlava vypíše soutěž na podobu nového zimního stadionu. Vítězný návrh budeme znát v září

Horácký zimní stadion byl postaven v roce 1956, životnost jeho zastřešení se blíží ke konci. Stavbu multifunkční haly v místě starého stadionu v centru schválili zastupitelé loni v prosinci.

Podle radního může být tato plocha variantou třeba pro případ, že by se ukázalo, že je to levnější řešení, než aby děti z Jihlavy dojížděly na sportoviště jinam. Mobilní plochu by podle něj město mohlo potřebovat i v situaci, kdy by bylo z nějakého důvodu potřeba odstavit i nynější menší ledovou halu vedle Horáckého stadionu, takzvaný Zimáček. „Tak, aby minimálně jedna ledová plocha v Jihlavě mohla fungovat," dodal Beke.

PSALI JSME: Hasiči jsou připraveni město podpořit při výstavbě stadionu. Zimáček nezavřou

Jde o jeden z kroků, jimiž se Jihlava chystá na výstavbu nové multifunkční arény s předpokládanými náklady do 750 milionů korun. Teď na tuto arénu probíhá architektonická soutěž.

Autoři | Foto Lenka Dvořáková

Štítky hala, stadion, HZS

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.