středa 12. srpna 2020 Klára

Hasiči jsou připraveni město podpořit při výstavbě stadionu. Zimáček nezavřou

V Jihlavě do roku 2023 vyroste nová multifunkční hala. Postavena bude na místě stávajícího Horáckého zimního stadionu. Pomoc Jihlavě nabídli také krajští hasiči. Celková příprava a výstavba haly bude stát kolem 750 milionů korun, samotná demolice a stavba multifunkčního stadionu potrvá dva roky.

Jihlava bude mít v době výstavby nové haly k dispozici nejméně jednu ledovou plochu, buď bude pokračovat provoz Malé haly Horáckého zimního stadionu, takzvaného „zimáčku“, nebo město koupí či pronajme mobilní ledovou plochu. Pomoc Jihlavě nabídnul i Hasičský záchranný sbor Kraje Vysočina (HZS).

„HZS Kraje Vysočina, jakožto dotčený orgán státní správy ve stavebním řízení, je připraven podílet se na hledání řešení pro výstavbu nového zimního stadionu a po dobu výstavby najít takové řešení, aby byť s omezením byl v provozu „malý zimák“,“ sdělil ředitel HZS Kraje Vysočina Jiří Němec.

To tedy vyvrací informace, které kolovaly na sociálních sítích. Stálo v nich třeba to, že hasiči „zimáček“ po dobu výstavby zavřou.

PSALI JSME: Rozhodnuto! Na místě zimního stadionu vyroste nová multifunkční hala. Pro bylo dvacet zastupitelů 

 „Informace, že hasiči po dobu výstavby zavřou „malý zimák“ z důvodů znemožnění evakuace ze shromažďovacího prostoru, jsou lichá. Pokud budete potřebovat, hasiči jsou připraveni vám být nápomocni při hledání technických i organizačních řešení,“ sdělil primátorce Jihlavy Jiří Němec.

„Jsme rádi, že nám hasiči podali pomocnou ruku. Jak jsme už říkali, známe většinu rizik, která při výstavbě nové haly hrozí, a právě takový vstřícný přístup nám pomůže rizika snižovat. Pokračování provozu „malého zimáčku“ při výstavbě haly je ideálním řešením, stále však stojíme pevně na zemi. Vedení města i nadále počítá s náhradním řešením v podobně mobilní ledové plochy,“ sdělila primátorka města Karolína Koubová.

Foto Lenka Dvořáková

Štítky Horácký zimní stadion, hala, stavba, hasiči

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.