Příběh tygřice Mii má, zdá se, šťastné rozuzlení. Zvíře, které bylo těsně před utracením a odborníci si s ním nevěděli rady, nakonec našlo tolik potřebnou péči v zábavním areálu Šiklandu Zvole na Žďársku. Ze zubožené šelmy se za dva měsíce stal krásný a zdravý jedinec, kterého mohou obdivovat návštěvníci ze širokého okolí.
Příběh desetileté Mii - tygřice ussurijské, začal v berlínské zoo, kde při nešťastné nehodě pokousala dva ošetřovatele. Zoo se v rámci bezpečnosti rozhodla tygřici odprodat do rukou soukromého vlastníka Michala Nováka - majitele kontroverzního „zookoutku hrůzy“ ve Studenci na Třebíčsku. Šťastný konec příběhu tak zajistil až provozovatel areálu Šikland.
Michal Novák měl záměr vytvořit vlastní zookoutek s exotickými zvířaty, na který později nedostal povolení. V kombinaci s nedostatečnými finančními prostředky tehdejšího majitele se tygřice Mia místo výběhu ocitla mezi čtyřmi betonovými stěnami v naprosto nedostačujících podmínkách pro život. Začala strádat, trpět hlady, až se dostala do bodu, kdy veterináři doporučili její utracení. Tomuto majiteli bylo uděleno několik pokut za týrání zvířat.
Těsně před utracením jeden z veterinářů zavolal Liboru Šiklovi, jednateli areálu Šikland na Vysočině, s nabídkou, zda by mohl Miu odvézt a pokusit se zachránit její život. Tým jeho zaměstnanců díky mnoha zkušenostem s chovem exotických zvířat nabídku přijal a okamžitě začaly přípravy jejího nového domova.
Od 20. května 2018 žije Mia na Šiklově mlýně. První dny se bála lidí i světla a schovávala se v uzavřeném přístřešku, nicméně velice brzy si díky každodenní péčí zvykla na nový život.
Tygřici byl v Šiklandu postaven vyhovující výběh, prošla lékařskými vyšetřeními a byla ji stanovena optimální péče dle jejích potřeb. Díky tomu se během jednoho a půl měsíce ze zbídačeného tygra stala překrásná zbarvená tygřice.
„Kontrola tygřici ani nepoznala, tak moc velký pokrok během dvou měsíců udělala. Kvůli kauze s pomalovanými poníky nám na sociálních sítích začali psát, že tygr v zemřel a ve čtvrtek už jsme měli nového. To je samozřejmě úplně absurdní,” říká Henry Špánik, spoluzakladatel Šiklova mlýna a ošetřovatel tygřice.
Libor Šikl, jednatel areálu Šikland, dodává: „Dlouhodobě pečujeme o zvířata, která potřebují pomoci a jsme velmi hrdí, že se nám podařilo týranou tygřici zachránit. Budiž toto důkazem, že naše práce stojí na dobrých úmyslech a hodnotách, jež předáváme nejen návštěvníkům, kteří k nám jezdí.”
Na tygřici se může kdokoliv přijet podívat do westernového městečka Šiklův mlýn. Není to sice ochočený mazlíček, se kterým byste se mohli v objetí vyfotit, ale zato krásné, zdravé a nebezpečné zvíře.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.