Ze dne na den se i o několik korun mění ceny pohonných hmot v Jihlavě. V krajském městě, kde jsou ceny u čerpacích stanic příznivé, už řidiči nekoupí litr nafty pod 35 korun, zdražuje přitom i benzín.
Strmý růst cen v důsledku konfliktu na Blízkém východě začal v tomto týdnu. „Ještě v úterý jsem vzal plnou nádrž, litr dieselu byl za 30,90. Další den už bych zaplatil o stovku více, ve čtvrtek o dvě stě,“ popsal prudké zdražování řidič z Jihlavska. „Kanystr jako další řidiči jsem si ale nebral, snad ceny po vzrůstu zase spadnou jako v roce 2022,“ dodal s odkazem na čtyři roky starou historii.
Veřejnost kritizuje, že se ceny zvedly i přesto, že pumpaři prodávají zásoby nakoupené za nižší cenu. Odborníci jsou přesvědčeni, že majitelé čerpacích stanic využili situace ke zvýšení marží a ministryně financí Alena Schillerová (ANO) chce ceny a marže detailně monitorovat.
Zdražují přitom všechny čerpací stanice ve městě, několik dní byly pohonné hmoty levnější u státní benzinky EuroOil než u Tesca, které je nízkou cenou vyhlášené. Nejlevnější však zůstává Tank ONO na Pelhřimovské výpadovce. Tam se i v sobotu odpoledne, kdy jindy bývá klid, tvořily dlouhé fronty. Naopak u pár set metrů vzdálené pobočky Orlen s cenami i přes čtyřicet korun za litr netankoval vůbec nikdo. Nijak velký zájem neměli řidiči ani o tankování u Shellu na Brněnské ulici.
Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?