<

Aktuálně

FOTO: Parkovací dům u policie je téměř hotový, silné mrazy dokončení zkomplikovaly více...

Bez řidiče, přesto v pohybu. Auta se sama rozjela v Lukách, Humpolci i u Trnavy více...

Sdílené emoce: V Jihlavě bude živý přenos olympijských her na velkoplošné obrazovce více...

FOTO: Policie plánuje multifunkční areál v Rančířově. Budou tam psi i zabavená auta více...

Společnou vstupenku do muzeí a galerií využilo loni na Vysočině 4431 lidí více...

Společnou vstupenku do muzeí a galerií využilo loni na Vysočině 4431 lidí

Autoři | Foto Lenka Dvořáková

Na společnou vstupenku přišlo loni do krajských muzeí a galerií na Vysočině 4431 lidí, o 157 víc než v roce 2024. Cenově zvýhodněné vstupenky na 12 vstupů nabízejí krajské organizace od roku 2008. Jen za posledních deset let ji využilo téměř 42 tisíc lidí, uvedl krajský radní pro kulturu a cestovní ruch Miloš Hrůza (ANO).

Základní vstupenka stojí 200 korun, zvýhodněná pro děti, studenty a seniory je za 100 korun a skupinová určená pro školní třídy vyjde na 400 korun. Vstupenky opravňují ke 12 vstupům, jsou platné dva roky a jsou přenosné. „Vstupenka tak může putovat po škole mezi jednotlivými třídami, můžete ji půjčit přátelům nebo ji využít naráz pro větší počet osob, za každou osobu pak bude označeno jedno pole. Každopádně je levnější než běžné vstupné," dodal Miloš Hrůza.

Do poloviny roku bude možné se vstupenkou navštívit Muzea Vysočiny v Pelhřimově, Třebíči a Jihlavě, jejich pobočky v Moravských Budějovicích, Třešti a Telči, Galerii a muzeum Vysočiny v Havlíčkově Brodě a novoměstskou Horáckou galerii. V létě se přidají Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě a pobočka Muzea Vysočiny Třebíč v Jemnici, kde se po rekonstrukci otevřou nové expozice.

Ohodnoť článek

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky kultura, vstupenka, správa, muzeum, galerie, Vysočina

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.