Počasí dnes23 °C, zítra25 °C
Středa 17. července 2024  |  Svátek má Martina
Bez reklam

Čeká nás pracovní týden s tropickými teplotami a bouřkami

Česko čeká pracovní týden s tropickými teplotami. Ve středu mohou lokálně vystoupat až na 36 stupňů Celsia. Doprovodí je bouřky. O víkendu se teploty zmírní. Vyplývá to z týdenní předpovědi počasí, kterou dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Dnes bude ještě mírné počasí s teplotami kolem 25 stupňů Celsia. „Už během noci na úterý se ale začne oteplovat a oteplení vyvrcholí ve středu, kdy se teploty odpoledne dostanou v nížinách nad tropických 30 stupňů - není vyloučeno lokálně ani dosažení 35 stupňů Celsia," uvedli meteorologové na síti X.

Středeční tropické teploty navíc podpoří vysoká vzdušná vlhkost, bude nepříjemně dusné odpoledne. „Ve středu také ovlivní naše území studená fronta, na které očekáváme i intenzivnější bouřky," doplňuje předpověď.

Ve čtvrtek nastane mírné ochlazení, nejvíce na západě a severozápadě Čech, kde teploty nepřekročí tropickou třicítku. Na Moravě a ve Slezsku ale může být přes 30 stupňů. V pátek teploty opět překročí tropické hodnoty a v další studené frontě se objeví místy intenzivní bouřky. O víkendu se teploty postupně zmírní, na západě území bude kolem 24 stupňů.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Jill Wellington

Štítky počasí, týden, předpověď, meteorologové, ČHMÚ, ČR, Vysočina

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Čeká nás pracovní týden s tropickými teplotami a bouřkami | Společnost | Zprávy | Jihlavská Drbna - zprávy z Jihlavy a Vysočiny

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.