Počasí dnes23 °C, zítra25 °C
Středa 17. července 2024  |  Svátek má Martina
Bez reklam

FOTO: Radost v jihlavském hospicu. Díky dárcům a ochotníkům z Rantířova mají zaměstnanci nové auto

Divadelní ochotníci z Rantířova na konci dubna odehráli v jihlavském kulturním domě benefiční představení. Výtěžek putoval na dobrou věc - konkrétně pomohl jihlavskému domácímu hospicu Bárka. Díky dárcům si jeho personál mohl pořídit nové auto, které využije ke své práci.

Klíčky od nového vozu si převzala ředitelka Oblastní charity Jihlava Hana Fexová v rámci vzpomínkového setkání, které Bárka pořádala v úterý 11. června v Parku Gustava Mahlera v Jihlavě.  Nový vůz je větší než standardní auta využívané pracovníky hospice a umožňuje dopravu nejen základního vybavení, ale i rozměrnějších diagnostických přístrojů.

Benefiční představení - Cimrmanovskou pohádku o tom, že Bystrozraký hledá pocestného - navštívilo zhruba tisíc lidí. Ochotníci byli přítomni i na zmíněném červnovém setkání, kde proběhlo slavnostní předání nového auta. 

Lékaři a sestry v jihlavské Bárce budou mít nové auto. Peníze na ně „vydělalo“ divadelní představení

Přes 300 tisíc korun přineslo benefiční divadelní představení, na které mohli lidé přijít uplynulou neděli do jihlavského Domu kultury a odborů (DKO). Ochotníci z Rantířova hráli cimrmanovskou pohádku Dlouhý, Široký a Krátkozraký. Výtěžek...

Ředitelka Hana Fexová přiznala, že byla překvapená tím, že ochotníci z Rantířova přijeli v kostýmech a předání pojali doslova pohádkově. „V čase vystoupení jsem byla mimo Jihlavu a nemohla jsem být v hledišti. Teď sem okouzlená nejen jejich dobrotou, ale i nádhernými kostýmy. Cítím se vážně jako v pohádce,“ komentovala ředitelka jihlavské Charity Hana Fexová. 

V rámci divadelních vystoupení bylo vybráno 329 258 korun. „Výraznější slevu poskytl dodavatel automobilu společnost Auto Vysočina. Zbývající částku doplatili ochotníci z Rantířova a pořadatel vystoupení DKO Jihlava z odměny, kterou získali od Kraje Vysočina v rámci ankety Zlatá jeřabina, kde získali první místo v kategorii Kulturní aktivita roku 2023," doplnil za Charitu Marek Mašát, koordinátor propagace.  

„Automobil jsme převzali přímo v autosalonu a v rámci Vzpomínkového setkání jsme ho chtěli ukázat veřejnosti a zároveň poděkovat za podporu, kterou nám poskytuje. Moc si toho vážíme a moc nám to v naší činnosti pomáhá,“ uzavírala převzetí Kii vedoucí Bárky Markéta Brestovská.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Oblastní charita Jihlava | Zdroj Oblastní charita Jihlava

Štítky hospic, představení, hospic, divadlo, benefice, Bárka, Charita, Jihlava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

FOTO: Radost v jihlavském hospicu. Díky dárcům a ochotníkům z Rantířova mají zaměstnanci nové auto | Společnost | Zprávy | Jihlavská Drbna - zprávy z Jihlavy a Vysočiny

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.