Rada města schválila výsledky výběrového řízení na nového ředitele Brány Jihlavy, příspěvkové organizace města pro kulturu a cestovní ruch. Od 1. prosince bude organizaci řídit Soňa Krátká, která tak nahrazuje Jakuba Demla odvolaného v létě.
Soňa Krátká je sedmačtyřicetiletá ekonomka, absolventka VŠE Praha, oboru veřejná správa a regionální ekonomika, je posledních pět let vedoucí oddělení kultury a tělovýchovy magistrátu města Jihlavy. I před tím působila jako úřednice na radnici, když pracovala jako koordinátorka projektu Zdravé město. „U vzniku Brány Jihlavy jsem byla od samého počátku a úzce s ní spolupracuji po celou dobu její existence. Většinu kulturních akcí, které pořádá, spadala pod mé oddělení,“ řekla nová ředitelka Soňa Krátká krátce po svém jmenování.
Funkce se ujme 1. prosince 2023 a chce se podle svých slov zaměřit především na nastavení a implementaci systematického fungování organizace dle zákonných norem a navázat zdravá partnerství s širokým spektrem organizací a úzce spolupracovat se zřizovatelem, tedy městem Jihlava.
Prvořadým dlouhodobým cílem Brány Jihlavy je zvýšit atraktivitu města a značky Jihlava (#DoJihlavy) v rámci cestovního ruchu. „Budeme se s týmem Brány Jihlavy snažit propagovat město na mezinárodním poli cestovního ruchu především propojováním atraktivních cílů z celé Vysočiny, větší propagací na největších kulturních a sportovních akcích, spoluprací s partnerskými městy Jihlavy či zavedením karty návštěvníka Jihlavy,“ odhaluje svoje záměry nová ředitelka organizace.
Jejím nejbližším úkolem je pomoct s organizací aktuálně připravovaného adventního a vánočního programu v Jihlavě a s provozem obou kluzišť. „Jsem přesvědčena, že přebírám tým opravdových profesionálů v oboru, jejichž práce si nesmírně vážím a že akce nejenom teď v zimě se nám budou dařit,“ řekla Krátká.
Pondělí, 11. září 2023, 13:09
Rada města Jihlavy odvolala ředitele Brány Jihlavy Jakuba Demla. Aktuálně se tedy hledá nový člověk, který tuto organizaci, jež funguje od ledna 2021, bude vést. Podle primátora Jihlavy Petra Ryška k tomuto rozhodnutí radní radu vedlo spoustu...
Počet akcí bude podle ní v příštím roce stejný jako letos. Ráda by však v roce 2024 rozšířila program a aktivity v rámci Léta na náměstí. Brána Jihlavy se po Novém roce zaměří také na převzetí nově zrekonstruovaného domu Masarykovo náměstí 21 a rozjezd jeho fungování.
Radní města očekávají od nové ředitelky jasné nastavení a zefektivnění zákonných procesů v ekonomice organizace a v jejím řízení. „Rovněž očekáváme postupné zvyšování soběstačnosti organizace a především výrazné posílení značky "Jihlava" na poli mezinárodního i tuzemského cestovního ruchu," uvedl gesční náměstek primátora Jihlavy Richard Šedivý.
Soňa Krátká nahrazuje ve funkci ředitele organizace Jakuba Demla, kterého městská rada po bezmála třech letech z funkce odvolala. Bývalý ředitel působení v organizaci zhodnotil jako úspěšné. „Podařilo vybudovat zcela novou organizaci, která měla v lednu 2021 jednoho zaměstnance a neměla ani kancelář, kde by seděl. Nyní má organizace 20 stálých zaměstnanců a širokou síť brigádníků a spolupracovníků,“ řekl v září Jakub Deml Drbně.
Připomněl, že Brána Jihlavy hospodaří s rozpočtem kolem 35 milionů korun a zhruba pět milionů si vydělá vlastní činností. „Spravujeme tři historické objekty - jihlavské podzemí, Brána Matky Boží a Dům Gustava Mahlera. Během celého roku pořádáme kulturní akce. Řadu tradičních akcí jsme převzali od magistrátu a inovovali – například jarmarky, svatého Martina nebo Vánoce,“ zhodnotil Deml.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.