Rada města Jihlavy odvolala ředitele Brány Jihlavy Jakuba Demla. Aktuálně se tedy hledá nový člověk, který tuto organizaci, jež funguje od ledna 2021, bude vést. Podle primátora Jihlavy Petra Ryška k tomuto rozhodnutí radní radu vedlo spoustu drobných věcí.
„Takovou poslední tečkou, která rozhodla, bylo špatné vedení účetnictví,“ vysvětlil primátor Jihlavy Petr Ryška (ODS). Dodal, že Jakub Deml dál v Bráně Jihlavy zůstává zaměstnancem. „Podle mě někdy v půlce října by mohl být vybrán nový ředitel,“ nastínil Ryška.
Redakce Jihlavské Drbny oslovila teď už bývalého ředitele, který své téměř tříleté působení v organizaci zhodnotil jako úspěšné. „Předně se podařilo vybudovat zcela novou organizaci, která měla v lednu 2021 jednoho zaměstnance a neměla ani kancelář, kde by seděl. Nyní má organizace 20 stálých zaměstnanců a širokou síť brigádníků a spolupracovníků. Hospodaří s rozpočtem kolem 35 milionů korun zhruba pět milionů si vydělá vlastní činností. Spravujeme tři historické objekty - jihlavské podzemí, Brána Matky Boží a Dům Gustava Mahlera. Během celého roku pořádáme kulturní akce. Řadu tradičních akcí jsme převzali od magistrátu a inovovali – například jarmarky, svatého Martina nebo Vánoce,“ zhodnotil Jakub Deml.
Ve výčtu úspěchů nezapomněl zmínit, že díky organizaci vznikly i zcela nové akce, jako třeba Kapří den, Boží Food Fest, KutilFest nebo sobotní farmářské trhy, které vyplnily mezery v nabídce. „Za úspěch považuji letní podobu Masarykova náměstí, kde jsme letos zajistili kromě programu i dva gastro provozy. Nastartovali jsme pravidelné komentované procházky a prohlídky, které obyvatelům i návštěvníkům zprostředkovávají kulturní dědictví města. Pod našimi křídly vznikl jihlavský architektonický manuál a připravujeme se na otevření Domu Masarykovo náměstí 21,“ řekl Deml.
Zamyslel se i nad tím, co se na druhou stranu v Bráně Jihlavy pod jeho vedením nepodařilo. „Nepodařilo se mi vybudovat důvěru vedení města v mou práci a práci mého týmu, což mne velmi mrzí,“ dodal Jakub Deml s tím, že doufá, že nový ředitel či ředitelka organizace dokáže navázat a udržet tým motivovaných profesionálů, který se podařilo vybudovat.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
Vůbec nejlepší by bylo zrušit tuto pochybnou a zcela zbytečnou příspěvkovou městskou organizaci bez náhrady. Myslím, že 43 milionů korun z městské kasy ročně se dá využít daleko smysluplnějším způsobem ku prospěchu občanů Jihlavy.
No bóže,kulturščik sem,kulturščik tam,jenom další trafika nic víc!