středa 17. srpna 2022 Petra

Na jihlavské záchytce měli v červenci rekordní počet opilců. Jeden z nich třikrát prokousal matraci

Jediná protialkoholní záchytná stanice na Vysočině praskala první měsíc prázdnin ve švech, za posledních deset let představoval červenec třetí nejvyšší počet zachycených osob. Nebyla nouze ani o kuriózní případy.

„V červenci měla jihlavská protialkoholní záchytná stanice celkem 131 záchytů, což třetí nejvyšší počet zachycených osob za měsíc za posledních deset let,“ nastiňuje nelichotivou statistiku vedoucí stanice Lukáš Černý s tím, že od začátku roku je to 821 záchytů.

Znamená to, že v červenci se na stanici průměrně protočily čtyři zachycené osoby denně. Některé přivážejí policisté opakovaně: „Jeden člověk tu byl za poslední měsíc třikrát. Pokaždé byl tak agresivní, že nám zničil matraci. Roztrhal ji a rozkousal,“ popisuje Černý.

Na jihlavské záchytce přibývá agresivních opilců, jeden rozkousal matraci. Mám pocit, že sklízíme plody covidu, říká vedoucí stanice

Protialkoholní záchytná stanice v Jihlavě, která je jedinou na Vysočině, pozoruje v posledních týdnech jeden nepříjemný trend. Eviduje totiž pacienty, kteří jsou více agresivní, v dubnu navíc přibyl počet těch, kteří měli sebevražedné sklony....

Stále platí, že nejčastěji na protialkoholní záchytné stanici končí muži, a to z 88 %. „I tady jsme ale zaznamenali v uplynulých dvou letech změnu, žen nám přibylo,“ dodává Lukáš Černý. A právě jedna z žen se letos na stanici objevila nejčastěji, celkem 23krát.

Noc na protialkoholní záchytné stanici stojí čtyři tisíce korun, více než polovina částek je ale nezaplacených. Stanice spadající pod jihlavskou nemocnici přijme ročně zhruba 1200 lidí. Ti, kteří tam skončí, musí být nejenom pod vlivem alkoholu, ale také ohrožovat svůj život a zdraví nebo být agresivní k sobě či okolí. 

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Nemocnice Jihlava | Zdroj Nemocnice Jihlava

Štítky protialkoholní záchytná stanice, Jihlava, opilec, alkohol, statistika

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.