středa 25. května 2022 Viola

V Dukovanech rostou nové kancelářské, školicí i výcvikové prostory elektrárny. ČEZ za ně zaplatí 600 milionů korun

Právě v těchto dnech probíhá stěhování zaměstnanců do nové administrativní budovy, která v průběhu roku vyrostla před areálem dukovanské elektrárny, Současně energetici v blízkosti budovy hlavního vstupu do JE Dukovany začali s přípravou výstavby víceúčelové sedmipatrové budovy. Nové prostory nabídnou především kancelářské, vzdělávací, ale také výcviková pracoviště. Do modernizace objektů v Dukovanech ČEZ investuje přes 600 miliónů korun.

V nové dvoupodlažní administrativní budově, jejíž výstavba byla zahájena v říjnu loňského roku, řemeslníci jen před pár dny dokončili poslední drobné dokončovací práce po nedávné kolaudaci. Budova se třemi konferenčními místnostmi a 43 prosvětlenými kancelářemi nabízí moderní a komfortní prostory až pro 92 zaměstnanců, kteří se sem přestěhují ze stávajících objektů, které jsou ještě z doby výstavby elektrárny. Ty pak následně čeká oprava a noví nájemníci.

„S rostoucími legislativními požadavky a naším maximálním úsilím o zajištění kontrol a dohledu nad stavem zařízení vlastními odbornými silami jsme v uplynulých letech výrazně navýšili počty nových zaměstnanců. Současně tak pro ně musíme zajistit odpovídající moderní pracovní prostory. Většina stávajících objektů v předzávodní části elektrárny je z doby výstavby a kapacitně ani technicky nedostačují současným potřebám,“ vysvětluje důvody výstavby nových budov Roman Havlín, ředitel Jaderné elektrárny Dukovany.

Proto v těchto dnech začal ČEZ po dlouhých přípravách s výstavbou další víceúčelové sedmipatrové budovy, ve které bude kromě kancelářských prostor také výcvikové a školicí pracoviště, zaměřené na práci na otevřené technologii a v kontrolovaném pásmu elektrárny. Budova, která vyroste v těsné blízkosti areálu elektrárny by měla být dokončena na přelomu roku 2023/2024.

Letos v září otevřel ČEZ v JE Dukovany nové moderní parkoviště s kapacitou 350 parkovacích míst s fotovoltaickým zastřešením, které v rámci nárůstu počtu zaměstnanců pomohlo řešit dlouhodobý nedostatek parkovacích míst. V elektrárně aktuálně pracuje 1438 zaměstnanců ČEZ a v době odstávky se díky pracovníkům dodavatelů počet zdvojnásobuje.

Ohodnoť článek

Foto ČEZ | Zdroj ČEZ

Štítky Dukovany, jaderná elektrárna, investice, stavby

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.