úterý 30. listopadu 2021 Ondřej

Štědří lidé v Jihlavě. Matkám samoživitelkám či bezdomovcům věnovali přes tunu potravin a drogerie

O další kolo potravinové pomoci Sbírka potravin byl mezi lidmi v Jihlavě velký zájem. To dokládá i konečný výsledek sbírky. V jihlavském supermarketu Lidl na Okružní ulici se dobrovolníkům Oblastní charity Jihlava, kteří pomáhali hlavnímu organizátorovi sbírky Potravinové bance Vysočina, podařilo naskladnit více než tunu trvanlivých potravin a drogistického zboží.

„Darované potraviny a drogerie budou rozděleny lidem, kteří se ocitli v nouzi, třeba i vlivem současné pandemie covid-19 a pomůžou jim uspokojit jejich základní potřeby,“ sdělila Ida Mitisková Kopalová, koordinátorka sbírky z jihlavské Charity. Dodala, že Charitu těší, že se lidé na tradičním místě v Jihlavě zasloužili o zase lepší výsledek. „Měli jsme obavu, že lidé nebudou tentokrát tolik přispívat s ohledem na současný vývoj ekonomické situace,“ sdělila koordinátorka.

Dobrovolníci z Oblastní charity Jihlava po navážení darovaných potravin a drogerie zaznamenali o 26 kilogramů více než na jaře, kdy návštěvníci supermarketu na Okružní ulici darovali 1.156 kilogramů potravin a drogistického zboží. Zajímavostí je, že se do potravinové pomoci zapojila nejen tradiční cílová skupina, jako jsou ženy středního věku a senioři, ale i mladí lidé a zejména muži.

Dobrovolník: Cítil jsem srdečnou atmosféru

Vybrané potraviny a drogerie pomohou například opuštěným seniorům, matkám samoživitelkám, rodinám v krizi, lidem bez domova či lidem s psychickým a tělesným postižením.

K tomu, aby Sbírka potravin proběhla, jsou potřeba dobrovolníci. Oblastní charita Jihlava je členem Potravinové banky Vysočina, a tak zajistila potřebný počet lidských zdrojů.

„Dobrovolníkům, kteří se víkendové sbírky zúčastnili, patří poděkovat, protože pomáhají celou akci uskutečnit. Vážíme si jejich perfektního přístupu,“ kvitovala dobrovolnické nasazení a nadšení Ida Mitisková Kopalová. „U této sbírky jsem pomáhal poprvé. Překvapilo mě, že přišlo tolik lidí a cítil jsem velmi srdečnou atmosféru. Klobouk dolů například před paní, která přišla nakoupit pro potřebné nákup za tisíc korun,“ svěřil se se svými dojmy pomáhající dobrovolník Ondřej Váňa.

Někteří lidé přišli do jihlavského supermarketu vyloženě kvůli potravinové pomoci. Rodiny nebo i jednotlivci předali své nákupní vozíky, které obsahovaly výhradně zboží uvedené na letáčcích Sbírky potravin.

„Mezi darovaným zbožím nechyběly konzervy, těstoviny, mouky, oleje nebo toaletní papíry a další hygienické potřeby. Jeden muž věnoval dokonce i dvě plechovky piva. Sbírka pokračuje ještě on-line formou, a to do 30. listopadu,“ dodává Marek Mašát, koordinátor propagace jihlavské oblastní Charity.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Oblastní charita Jihlava

Štítky Sbírka, potraviny, charita, nákup

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.