středa 1. prosince 2021 Iva

Blíží se Dušičky. Návštěvní hodiny hřbitovů se prodlouží, útokům vandalů budou bránit policisté

Blíží se Památka zesnulých, pro někoho také Dušičky. A na to reagují, stejně jako každý rok, Služby města Jihlavy (SMJ). Ty mimo jiné provozují krematorium, ve stejném areálu se nachází urnový háj, dvě vsypové a jedna rozptylová loučka. A právě zde budou pro návštěvníky platit rozšířené návštěvní hodiny.

Hlavní brána na Smrčenské ulici, kde se nachází i parkoviště, bude pro návštěvníky v čase svátků otevřena denně od 7 do 19 hodin. Vedlejší branka, jejíž vchod se nachází přímo u budovy krematoria, bude otevřena pouze v pracovní dny od 8 do 14:30. 

„V letošním roce bude opět probíhat pro veřejnost prodej tematického zboží k Památce zesnulých. Návštěvníci si mohou přímo na místě zakoupit svíčky, věnečky, rostlé květiny, řezané květiny a další produkty spojené s Dušičkami. Prodej bude zahájen již v pondělí 25. října, a to v čase od 10 do 16 hodin," sdělil Martin Málek, mluvčí SMJ.

Pravidelný úklid a dozor policie

Úklid v areálu probíhá průběžně celý rok. Přesto pracovníci SMJ uklidí před svátky celý areál znovu, aby návštěvníci mohli uctít Památku zesnulých v čistém prostředí. Udržet areál čistý je v tomto období daleko náročnější, protože se musí častěji vysypávat odpadkové koše, uklízet misky od vyhořelých svíček, povadlé květiny a další věci. „Kontroly areálu každoročně v tomto období provádí městská policie, která prochází celý areál několikrát denně. Prosíme také návštěvníky, aby zapálené svíčky pokládali pouze na místa k tomu určená, aby nedošlo k následnému požáru. Věříme, že v důstojném prostředí areálu krematoria bude zachovaná pieta a místo se nestane terčem útoku vandalů," dodává mluvčí Málek. 

Ohodnoť článek

Foto pixabay.com

Štítky památka zesnulých, dušičky, hřbitov, provozní doba, Jihlava, SMJ

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.