čtvrtek 13. května 2021 Servác

Jaké počasí bude na čarodějnice? Koncem týdne naměříme přes den až 20 stupňů

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal měsíční výhled počasí. Z něj vyplývá, že přelom dubna a května bude spíše chladný. Mrazivé noci a rána se mohou objevit i v dalších dnech tohoto týdne, stejně jako v příštím týdnu, kdy rtuť v noci může ještě klesnout k nule.

V květnu se postupně začne oteplovat, ale teploty i v příštích týdnech mohou spadnout pod dlouhodobé průměry pro toto období.

„Výrazně chladný bude první předpovědní týden (od 26. dubna do 2. května). V následujících týdnech by se mělo zvolna oteplovat, ale teploty pravděpodobně zůstanou v intervalech běžných nebo slabě podprůměrných hodnot pro danou roční dobu," oznámili pracovníci ČHMÚ v měsíčním výhledu počasí.

Tento pracovní týden začal velmi chladně, v pondělí ráno bylo na několika místech Česka rekordně chladno. Třeba v Deštné v Orlických horách teplota klesla k minus 6,2 stupně Celsia. Dosavadní rekord tam byl z roku 2016 a činil minus 5,8 stupně.

Mrazivé noci v tomto týdnu nám pak vynahradí teploty přes den, které se zvláště koncem týdne dostanou až na 20 stupňů.

Objem srážek do 23. května bude podle meteorologů na úrovni dlouhodobého průměru pro toto období. Na horách může koncem tohoto týdne a začátkem příštího ještě i sněžit.

Hodnocení článku je 70 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto pixabay.com | Zdroj ČHMÚ

Štítky počasí, výhled, předpověď, ČHMÚ, duben, květen

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.