neděle 7. března 2021 Tomáš

Psychiatrická nemocnice Jihlava má novou ředitelku, jmenována byla Dagmar Dvořáková

V pátek byla do funkce ředitelky Psychiatrické nemocnice Jihlava jmenována Dagmar Dvořáková. Jedná se o potvrzení její pozice, jako statutární zástupce na místě ředitele totiž působila už od července 2020, kdy došlo k úmrtí předchozí dlouholeté ředitelky Zdeňky Drlíkové.

MUDr. Dagmar Dvořáková strávila v Psychiatrické nemocnici Jihlava celý svůj profesní život, nastoupila hned po dostudování Fakulty všeobecného lékařství Univerzity Karlovy v Praze.

Od roku 2003 pracovala na pozici primáře, od roku 2009 byla pověřena zastupováním ředitelky Zdeňky Drlíkové v oblasti poskytování zdravotní péče, v roce 2018 byla jmenována náměstkyní pro léčebnou péči a od července 2020 působila jako statutární zástupce na místě ředitele.

V popředí jejích odborných zájmů je psychofarmakologie a komplexní terapie psychóz. Zúčastnila se řady psychofarmakologických studií a je autorkou a spoluautorkou odborných článků a přednášek. Pravidelně se též podílí na organizaci konferencí biologické psychiatrie v Jihlavě.

Je členkou Psychiatrické společnosti ČLS JEP, České neuropsychofarmakologické společnosti, Správní rady Sdružení VOR Jihlava, Řídící rady CDZ Jihlava a Řídící skupiny pro rozvoj služeb pro duševně nemocné v Kraji Vysočina. Spolupodílí se na transformaci psychiatrické péče v PN Jihlava.

Hodnocení článku je 82 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto mapy.cz, Facebook / Psychiatrická nemocnice Jihlava

Štítky Psychiatrická nemocnice Jihlava, jmenování, ředitel

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.