úterý 27. října 2020 Šarlota / Zoe

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Vadí vám nepořádek v okolí? Řekněte starostovi, kameru lze vyhrát zdarma 

Krádeže, nepořádek a rušení nočního klidu hlásí návštěvníci hřbitova v Okříškách, který zejména v nočních hodinách trpí řáděním vandalů a zlodějů. Podobné „slepé místo“, tedy problémovou lokalitu, najdeme v každé obci. Může se jednat o okrajovou ulici, zapadlý podchod, komunikaci, kde opakovaně dochází k přestupkům, nebo rizikový vodní tok. Společným jmenovatelem bývá nepořádek, vandalismus, zvýšená kriminalita, odlehlost či koncentrace problémových osob.

Právě na místa, kterým se místní vyhýbají a které pravidelně přidělávají vrásky městským orgánům i policii, si chce posvítit soutěž Slepá místa. Projekt, v němž je Drbna mediálním partnerem, iniciovala společnost Axis Communications, hlavním partnerem je Svaz měst a obcí. Do soutěže lze přihlásit rizikové lokality v obci. Přihlášená místa následně posoudí odborná porota a vítězná lokalita získá inteligentní dohledový bod v hodnotě 150 tisíc korun. V tuto chvíli soutěží o kamerový dohled 11 projektů z celé ČR – podpořit je můžete například hlasováním nebo sdílením na sociálních sítích.

Nehlídaný hřbitov terčem vandalů a zlodějů

Městys Okříšky má přímo v centru města umístěný hřbitov, který je častým terčem vandalů a zlodějů. Pozemek hřbitova je obklopen jen nízkým plotem, který lze snadno přelézt, takže zamykat jej nemá smysl. Proto městys uvažuje o instalaci kamerového systému. Ten by zajistil 24hodinový monitoring celého objektu a zaznamenal tak krádeže nebo ničení majetku a pomohl k dopadení vandalů.

Chytré kamery přináší okamžitý efekt

Výhra v podobě chytré kamery, vybavené potřebnou analytikou, může problémové lokality významně eliminovat nebo úplně odstranit. Kameru lze například vybavit tlampačem, jehož prostřednictvím je možné v reálném čase oslovit výtržníky či vandaly. Efekt odrazení v takovém případě funguje téměř na 100 %. Jiná inteligentní funkce dokáže upozornit na to, že se na určitém místě dotyčná osoba zdržuje podezřele dlouho. To se hodí například v případě prevence sprejerství. V neposlední řadě umí kamery vybavené příslušnou analytikou rozpoznat kritické zvýšení hladiny vodního toku a vyslat zprávu povolaným osobám.

Víte o slepém místě, které by v soutěži nemělo chybět? Informujte o soutěži své zastupitele! Veškeré informace najdete na stránce www.slepamista.cz, a to včetně vzorového e-mailu zastupitelům.

Ohodnoť článek

PR text

Štítky slepá místa, soutěž, kamera, Okřišky

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.