čtvrtek 1. října 2020 Igor

FOTO, VIDEO: Pístovské mokřady jsou za námi. Lidé se bavili u Jožina i u nových atrakcí

Slunečné počasí provázelo letošní ročník Pístovských mokřadů, které byly na programu v sobotu 12. září a ještě i během dneška. Publikum se bavilo na závodech, ve kterých se představila špička nejen střední Evropy. Nabitý byl i doprovodný program, v němž hrál prim adrenalin ve všech podobách.

Kromě několika mistrů Evropy a špičkových závodních speciálů v tom nejdrsnějším terénu si návštěvníci letošního ročníku užili třeba na projížďky ve vojenském kloubovém pásáku, který byl navíc obojživelný, a mohl tak projíždět skrz největší tůň mokřadů - Jožina z Bažin. Vodami a bahnem této tůně se letos nejen projíždělo, dokonce se do nich i díky nové odrazové rampě skákalo.

K vidění byla také výstava legendárních Jeepů, závody zahradního traktůrku nebo ženský trial.

Akce Pístovské mokřady je určena pro terénní auta ze všech koutů České republiky. Koná se 2× ročně v období únor-březen a září-říjen v Pístově u Jihlavy. Zajímavostí akce je, že se jedná o offroad akci na pomoc přírodě. Koly terénních aut totiž organizátoři suplují stáda zubrů, kteří v dávných dobách chodívali pít k potokům, a udržovali tak v jejich okolí podmáčenou a bahnitou strukturu povrchu. V ní pak žili dnes už vzácní a zákonem chránění živočichové jako je listonoh, žábronožka, kuňka apod. 

Pístovské mokřady 2020

neděle, 13. září 2020, 20:48

Pístovské mokřady 2020
Pístovské mokřady 2020

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo7 čtenářů

Foto redakce

Štítky Pístov, mokřady, závod, Jožin, offroad

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Čmár Ka

Díky za výhru v podobě lístků ,dnes jsme si to náramně užili ????????. Šárka

neděle, 13. září 2020, 22:36

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.