neděle 24. ledna 2021 Milena

Eliška se narodila skoro 4 měsíce po mozkové smrti maminky. Rodina třebíčského policisty poslala záchranářům děkovný dopis

Sedmadvacetiletou ženu našli 21. dubna doma její blízcí v bezvědomí a ani převoz do nemocnice ji nedokázal zachránit. Lékařům se však podařilo po 117 dnech přivést na svět její dítě. Rodina z Vysočiny teď již pětiměsíční Elišky poslala záchranářům dojemný děkovný dopis.

Uprostřed srpna se v brněnské nemocnici stal zázrak. Lékařům se podařilo 117 dnů po mozkové smrti matky přivést na svět zdravou holčičku. O matku i nedonošené dítě se personál nemocnice staral už od dubna, kdy žena upadla do bezvědomí a její rodina musela zavolat záchranáře. Matku se bohužel nepodařilo zachránit, ještě ten den přestala dýchat, a ve čtyři hodiny odpoledne doktor potvrdil mozkovou smrt. Od té chvíle se lékaři snažili udělat maximum, aby stabilizovali ženiny životní funkce a zachránili plod v jejím těle. 

Díky péči lékařů se rodina dočkala zdravého miminka

Po dobu téměř čtyř měsíců pečoval tým lékařů a zdravotníků o tělesné funkce matky i nenarozené holčičky. Sestavovali speciální výživu, pečovali o funkce ledvin, srdeční činnost i plíce a bojovali s infekcemi. Patáctého srpna se pak císařským řezem podařilo zdravou Elišku přivést na svět. 

Děkuji všem za pomoc a obrovskou podporu. Musím být silný pro své dvě děti, říká třebíčský policista Vojta Votava

Obrovskou vlnu solidarity nejen mezi policisty, ale i mezi veřejností vyvolal smutný příběh třebíčského policisty – kynologa – praporčíka Vojtěcha Votavy. Před několika měsíci se dostal do nelehké životní situace, kdy ho potkal krutý osud....

Rodina zázrakem narozené holčičky si děťátko po 14 dnech odvezla domů. Dnes už má Eliška skoro pět měsíců a rodině dělá jen radost. Proto se její nejbližší rozhodli poslat dojemný děkovný dopis brněnským záchranářům, díky kterým se po smutné ztrátě mohou těšit ze zdravého děťátka. 

Dobrý den,
u příležitosti přelomu roku 2019/2020 jsme celé vaší ZZS JmK chtěli popřát do nového roku hodně úspěchů, zdaru a síly ve vaší práci. Každému jednotlivci u vás hodně lásky, zdraví a osobní i životní pohody. Připojujeme také jedno velké poděkování. Mělo být napsáno samozřejmě mnohem dříve, ne až teď...

V dubnu 2019 jsme byli nuceni přivolat ZZS k naší snaše. Nevíme ani, jak se jmenovala lékařka, která ten den měla službu a dorazila k nám s celou posádkou vozu ZZS, posléze přiletěl také vrtulník. Naši snachu se sice již nepodařilo zachránit, ale - jak nám bylo následně i potvrzeno ve Fakultní nemocnici Brno - díky vašim zdravotníkům, díky jejich znalostem, zručnostem, rychlému vyhodnocení celé situace, vybavení záchranného vozu a tím pádem výbornému zabezpečení vitálních funkcí naší snachy, mohli ve FN navázat na profesionálně provedenou první pomoc a … Po téměř 4 měsících úžasné péče oddělení ORIM I nám do naší rodiny předat malou vnučku, které naše snacha dala život, byť sama již byla dávno za prahem smrti.

Je to neuvěřitelný příběh, zázrak, jehož jsme my i vy neoddělitelnou součástí. V každém úsměvu naší vnučky bude zároveň náš velký vděk. Je na světě skoro 5 měsíců, podle dosavadních zjištění lékařů se jeví zdravá, je veselá a úsměvy opravdu nešetří. Je to velká náplast na ztrátu její maminky, naší snachy. Za to vám patří obrovský dík.

Vděčná rodina

Dopis celý tý záchranářů velmi dojal a potěšil. „Těžko hledáme slova, která by vyjádřila naši radost a dojetí, když jsme četli tyto řádky… DĚKUJEME a dívence i celé rodině přejeme hodně zdraví, štěstí a společně strávených chvil.“ napsali ke zveřejněnému dopisu. 

Hodnocení článku je 86 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto ČT24, Události Brno | Zdroj Česká televize

Štítky nemocnice, zdraví, děti, mozková smrt, Třebíč

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.