úterý 14. července 2020 Karolína

Bývalý náměstek P. Laštovička v rozhovoru zkritizoval vedení města, to se důrazně ohradilo

Koaliční strany a vedení města se v dnešním prohlášení důrazně ohradily proti vyjádření bývalého náměstka primátorky Petra Laštovičky. Ten se v dubnovém rozhovoru pro tisk nelichotivě vyjadřoval o vztazích ve vládnoucí koalici a dalším vývoji vodohospodářské kauzy, kterou měl na starosti.

Petr Laštovička, který v lednu kvůli osobním problémům se splácením dvoumilionového dluhu (jistina by měla aktuálně být věřitelce splacena, nyní soud řeší otázku platby úroků) odstoupil z funkce náměstka primátorky, nenechal na bývalých koaličních kolezích nit suchou. V rozhovoru pro Jihlavské listy vyslovil velké výhrady k činnosti zastupitele Miroslava Tomance (Fórum Jihlava), jako tragickou nazval situaci v dlouhotrvající vodohospodářské kauze.  

„Proti vyjádření Petra Laštovičky, který již čtyři měsíce není součástí vedení města, se důrazně ohrazujeme. Informace v článku jsou zavádějící a nepravdivé. Samotná potřeba se tímto způsobem zviditelňovat a odpoutávat pozornost od vlastních problémů je pro nás osobním zklamáním. Naše koalice je funkční a funguje ve vzájemné otevřenosti a důvěře. Nejsme spojením, které nediskutuje,“ stojí v prohlášení, pod kterým je podepsána primátorka Karolína Koubová a současní náměstci Petr Ryška, Vít Zeman a Martin Laštovička.

Prohlášení vedení města je zakončeno optimisticky. „Naše různost nám naopak umožňuje najít ta nejlepší řešení pro Jihlavu, protože společně sdílíme zodpovědnost za naše město, což ještě umocňují časy, kterými teď všichni společně procházíme.“ 

Vedení města Jihlavy rovněž velmi překvapilo, že Jihlavské listy poskytly tak velký prostor Petru Laštovičkovi, aniž by jeho výroky konfrontovaly s někým, kdo ve vedení města pracuje a kdo intenzivně řeší i vodárenskou infrastrukturu. „Výroky Petra Laštovičky nejsou a ani nemohou být pravdivé. Už není kompetentní se ke zveřejněným informacím vyjadřovat, protože už pro město nepracuje, už několik měsíců neví, jak je řešený vodárenský spor a navíc už v Jihlavě ani nežije,“ dodal tiskový mluvčí jihlavského magistrátu Radovan Daněk

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Foto mapio.net | Zdroj Magistrát města Jihlavy

Štítky Jihlava, politika, koalice, Petr Laštovička

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.